Projekto „Gerinti mokymą ir siekti rezultatų per įtraukį“ veiklos tęsiamos

0
350

Erasmus+KA227 projekto „Improve Teaching and Achieve Results Through Inclusion“ („Gerinti mokymą ir siekti rezultatų per įtraukį“) veiklos tęsiamos Ramnicu Sarat gimnazijoje Rumunijoje.

Susitikimas vyko 2022 m. spalio 10-14 dienomis, jame dalyvavo Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos direktorė Irena Tarasevičienė, anglų kalbos mokytoja Sonata Pikienė, projekto koordinatorė Adelė Berezovskaja ir mokytojai bei direktoriai iš šalių partnerių Portugalijos, Ispanijos ir Turkijos.

Mokykloje mus pasitiko tautiniais rūbais pasipuošę mokiniai, apžiūrėjome renovuotą mokyklą. Mums buvo parodytas didžiulis koncertas. Savivaldybėje meras papasakojo apie miestą. Europos Jaunimo centre (Europe Direct) su projektų vadovu diskutavome apie projektų naudą ir patrauklumą.

Visi sutikome, kad bendravimas su tarptautiniais partneriais ir veiklų pasirinkimas kuria šiltesnę, palaikančią ir dėkingesnę aplinką mūsų mokyklose ir pritraukia daugiau moksleivių bei padidina jų įsitraukimą į mokymąsi. Žaisdami Kahoot pasitikrinome savo žinias apie Europos Sąjungą.

Šio susitikimo tema buvo „Kultūrinė ir socialinė tapatybė“. Veiklos ir dirbtuvės skatino sąmoningumą apie savanorystę. Lankėmės Ortodoksų savanorystės centre ir sužinojome apie Rumunijos vyriausybės palaikymo priemones našlaičiams, praplėtėme žinias apie bendradarbiavimo mokymo metodų tobulinimą. Kūrybiškumą lavinome dramos studijoje „The Cherry Teenagers”. Veikla miesto muziejuje – tapyba ant stiklo pagilino sąmoningumą apie meno, kaip priemonės, savo asmeninės ir kultūrinės tapatybės išreiškimui. Laiko buvo skirta ir pasidalinimui patirtimi ir gerąja pedagogine praktika, planavome, kaip įvairiai pravesti pamoką apie vertybes.

Turėjome šiek tiek galimybės susipažinti su šalies virtuve, kultūra ir lankytinomis vietomis. Brailos mieste klausėmės gido pasakojimų, grožėjomės Dunojaus krantine.

Bukarešte lankėmės Zambacciano muziejuje. Peleš (netoli Sinajaus miesto) ir Brano pilys, Brašovo miestelis paliko neišdildomus įspūdžius.

Vizitas pas partnerius buvo turiningas ir produktyvus, skirtas didesniam informatyvumui apie įtraukties darbą, pasitelkiant technologijas ir meną.

Viską, ko išmokome, pamatėme ir išbandėme perteikėme kolegoms ir panaudosime mokinių motyvacijai kelti.

Adelė Berezovskaja

Komentarai

komentarai