Susitikimas su krašto verslininkais

0
683

Spalio 25 d. Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas pakvietė Prienų krašto verslininkus į susitikimą.

Mero inicijuotuose pusryčiuose taip pat dalyvavo mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, Administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, pavaduotojas Algis Marcinkevičius, mero patarėja Agnė Dargužienė, vyriausioji architektė Dalia Joneliūnienė, Turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Viktorija Strampickaitė, Savivaldybės tarybos, Užimtumo tarnybos, krašto verslo atstovai.

Savivaldybės projektai, verslo aktualijos, iniciatyvos

Susitikimo metu aptartos verslo aktualijos, iniciatyvos, tolimesnio bendradarbiavimo galimybės, Savivaldybės investiciniai projektai, planai bei Savivaldybės ir verslo idėjos, kaip gražinti ir puoselėti Prienų kraštą.

Užimtumo tarnybos prie LR SADM Kauno klientų aptarnavimo departamento Prienų skyriaus vedėja Jūratė Radzevičienė apžvelgė gyventojų užimtumo ir nedarbo lygį rajone, pristatė paslaugas. Anot vedėjos, Prienų skyrius pasižymi mažiausiu nedarbo lygiu regione (5,4 proc.), o viena populiariausių paslaugų – įdarbinimas subsidijuojant. Didžiausias procentas subsidijų taikomas asmenims su negalia, kad jie lengviau integruotųsi, pasijaustų lygiaverčiais visuomenės nariais. Užimtumo tarnybos atstovė ragino visus verslininkus kreiptis į tarnybą dėl darbuotojų atrankos ir kitais jiems rūpimais klausimais.

Meras A. Vaicekauskas pristatė verslininkams Savivaldybės įgyvendinamus infrastruktūrinius projektus, pasidalijo planais bei tikslais ir naujajame investiciniame laikotarpyje visą dėmesį telkti į infrastruktūrą ir įvairių paslaugų gerinimą: plėsti pėsčiųjų ir dviračių takus, tvarkyti sklypus, skirtus verslui ir rekreacijai, gerinti švietimo, sveikatos priežiūros, socialinę aplinką, tobulinti gydymo įstaigų tinklą, plėsti paslaugas į namus, vykdyti vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtrą visame rajone, remontuoti ir asfaltuoti kelius, bendradarbiaujant su ESO įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles, įgyvendinti kitas idėjas. Kalbėdamas apie švietimo įstaigų ugdymo aplinką meras pasidžiaugė pajudėjusiu lopšelio-darželio „Gintarėlis“ atnaujinimu, Prienų r. savivaldybės, vienos iš pirmųjų šalyje, įsitraukimu į Tūkstantmečio mokyklų projektą, kurio metu „Žiburio“ gimnazijoje bus įrengtos 4 gamtamokslinės laboratorijos, o jomis galės naudotis ir kitos mokyklos.

Planai ir vystymosi kryptys

Administracijos direktorė J. Zailskienė kalbėjo apie savivaldos ir verslo bendradarbiavimą, verslo įsitraukimą į infrastruktūrinių projektų rengimą. „Verslų įsipareigojimai padėjo gauti finansų iš valstybės biudžeto pramonės gatvės atnaujinimui. Ši gatvė labai svarbi ir verslui, ir lankantiems Kūno kultūros ir sporto centro renginius, užsiėmimus, baseiną“, – pabrėžė direktorė.

Anot jos, toliau bus tvarkomi takai prie Nemuno, įrengiami paplūdimiai kiekviename miestelyje, kur yra vandens telkiniai. Tokiu paplūdimiu džiaugiasi ne tik Prienų, bet ir Jiezno, kur baigiama įrengti dar ir prieplauka valčių nuleidimui, gyventojai. Žinant, kad Jiezne tampa paklausus ir gyvenamasis būstas, anot J. Zailskienės, tai bus postūmis miestui eiti turizmo vystymo kryptimi.

Turizmo kryptimi jau ne pirmi metai juda Prienai – rengiami infoturai, kviečiami gidai susipažinti su mūsų kraštu, verslininkai planuoja atnaujinti buvusį „Revuonos“ viešbutį su apgyvendinimo paslaugomis, gerinama kurortinės teritorijos infrastruktūra, Prienų TVIC kuria maršrutus ir kviečia pažinti Prienų kraštą iš arti.

Tačiau miestas turi ir daugiau ambicijų. Anot mero A. Vaicekausko, Prienai neatsisako siekių tapti kurortine teritorija, yra užsakyta galimybių studija, kuri parodys, kuria linkme turi vystytis teritorija ir kokius namų darbus turi atlikti Savivaldybė.

Gyvenamosios ir verslo aplinkos gerinimas

Susitikime paliestos ir kitos temos. Vyriausioji architektė D. Joneliūnienė supažindino su formuojamais valstybinės žemės sklypais, tinkamais verslui vystyti. Pasak architektės, šalia Pramonės g. pradėti formuoti sklypai apie 11 ha žemės plote, prie Nemuno (Dvariuko mikrorajone) – 130 ha, šiose erdvėse planuojama įrengti takus, valčių nuleidimo vietą, kitą infrastruktūrą sportui ir laisvalaikiui.

Mero pavaduotoja L. Jakinevičienė pristatė Smulkiojo ir vidutinio verslo paramos programą ir kvietė pasinaudoti galimybėmis gauti nors ir nedidelę, tačiau labai svarbią paramą verslo pradžiai, naujų darbo vietų kūrimui.

Administracijos direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius paragino verslą bendradarbiauti su Savivaldybe ir Užimtumo tarnyba įdarbinant ilgalaikius bedarbius. Pavaduotojas pažymėjo, kad pernai pagal gyventojų užimtumo didinimo programą, kurią koordinuoja Savivaldybės administracija, pavyko įdarbinti 34 nedirbančius asmenis, o šiemet – 21, ir tik keletas iš jų šiuo metu netęsia darbo sutarčių.

Padėkojo už verslo įsitraukimą ir iniciatyvas

Diskusijos su verslininkais metu taip pat aptarti aktualūs gyventojų įdarbinimo, dviračių ir pėsčiųjų takų plėtros link Giraitiškių ir Visuomenės harmonizavimo parko, laivybos Nemunu klausimai, Prieniečio kortelė ir verslo įmonių įsitraukimas teikiant nuolaidas krašto gyventojams. Nuskambėjo raginimas verslininkams aktyviau dalyvauti konkurse „Sukurta Prienų krašte“, kurio baigiamasis šventinis renginys įvyks jau greitai.

Savivaldybės meras ir kiti vadovai dėkojo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Prienų atstovybei, jos vadovei Linai Dužinskienei ir kitiems verslininkams už iniciatyvą padovanoti Prienų miestui laikrodį, taip pat už susitikimą bei naudingą diskusiją, kvietė ir toliau bendradarbiauti, dalintis pastebėjimais, mintimis, siūlyti Prienų krašto gražinimo, puoselėjimo ir populiarinimo idėjas.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai