Prienų rajono savivaldybėje – 3 Covid-19 atvejai

0
2569

Pagal Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informaciją, COVID-19 liga patvirtinta dar vienam asmeniui, gyvenančiam Prienų rajono savivaldybėje, kuris liepos 27 d. pajuto koronavirusui būdingus simptomus. Daroma prielaida, kad asmuo užsikrėtė ekskursijos metu, kai keliavo autobusu su asmeniu, kuriam diagnozuotas koronavirusas. Iš viso Prienų rajono savivaldybėje nustatyti trys koronaviruso COVID-19 ligos atvejai, siejami su asmenų dalyvavimu ekskursijoje. COVID-19 atvejų epidemiologinė diagnostika tęsiama.

Penktadienį Savivaldybėje posėdžiavusi darbo grupė, kurioje buvo Ekstremaliųjų situacijų komisijos atstovai ir Savivaldybės vadovai, išklausė oficialią informaciją, aptarė tolesnius veiksmus.

Savivaldybės meras A. Vaicekauskas ragina gyventojus nekelti panikos, bet būti atsakingus, paisyti visų oficialių sveikatos specialistų rekomendacijų, įstaigose stengtis lankytis tada, jei nėra galimybės išspręsti klausimų telefonu ar elektroniniu paštu.

Ekstremaliųjų situacijų komisijos pirmininkė administracijos direktorė J. Zailskienė ragina gyventojus dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ne tik uždarose, bet ir atvirose didesnių susibūrimų vietose, o įstaigoms ir organizacijoms primena, kad turi laikytis visų asmenų aptarnavimo taisyklių ir galiojančių apribojimų.

Gyventojų prašoma: pasireiškus gripui būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar pasunkėjusiam kvėpavimui – po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju, norint pasikonsultuoti, kilus klausimų, skambinkite nemokama Koronaviruso karštąja linija 1808. Saugokime save ir aplinkinius.

Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2075 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 338 asmenų, 1644 – pasveiko, 176 žmonės yra izoliacijoje.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai