Penktą vasarą į Užuguostį plūsta kraštiečių vaikai: karybos ir kūrybos stovykla – viena laukiamiausių

0
814

Prieš penkerius metus Užuguostyje pradėtas organizuotas vaikų vasaros užimtumas pasiteisino ir viršijo lūkesčius – stovykla kiekvienais metais augo, o šiemet pristato dar įspūdingesnę programą. Stovyklos dalyvių laukia dvi teminės grupės – karyba ir teatras, visa savaitė įtraukiančių veiklų, turininga išvyka į Kauną ir atvira stovyklos programa, į kurią kviečiami dalyvauti visi norintys.

„Nes čia geriausi vasaros draugai ir įdomiausia stovykla“, „Nes patirtais įspūdžiais vaikas gyvena visus metus“, „Nes vaikas stovyklos laukia kaip Kalėdų – tai tarsi vasaros tradicija. Neteko dar nusivilti, o indėlis į vaiką neapsakomas. Visada žinau, kad atiduotu į patikimas rankas“, „Vaiko įspūdžiai po stovyklos neblėsta visus metus“, „Daug naujų patirčių, draugų, draugiška ir saugi aplinka“ – tai yra ištraukos iš stovyklos dalyvių motyvacinės anketos dalyvauti šių metų vasaros stovykloje Užuguostyke.

Rugpjūčio 2-8 dienomis Užuguostis vėl bus pilnas vaikų ir jaunimo, kurie nemokamai dalyvaus tradicinėje karybos ir kūrybos stovykloje, skirtoje vietos bei kraštiečių vaikams. Šiemet stovykloje turiningai laiką leis rekordinis skaičius dalyvių – net 65.

Tradiciškai pirmąją stovyklos dieną, rugpjūčio 2 d., vyks oficialus stovyklos atidarymas Užuguosčio aikštėje, kurioje kasmet pirmąją stovyklos dieną yra keičiama kaimo centre plevėsuojanti istorinė Lietuvos vėliava. Vėliavos pakėlimo ceremonijoje dalyvauja ir pagarbą kasmet atiduoda Lietuvos kariuomenės kariai iš Antaveršio radiolokacinio posto, kuris vieną dieną stovyklos dalyvius priims ir pas save į svečius Antaveršyje.

Užuguosčio bendruomenės bendradarbiavimas su Lietuvos kariuomene ir Antaveršio radiolokaciniu postu užsimezgė prieš penkerius metus, kai vyko pirmoji stovykla Užuguostyje ir ši partnerystę kasmet tęsiama organizuojant vaikų užimtumo veiklas.

Kasmet stovyklos dalyviai susitinka ir su iš Užuguosčio kilusiais kariais, kurie papasakoja apie savo pasirinkimą ir praveda programą. Šiemet susitikimas vyks su Eimantu Šalomsku, Lietuvos šaulių sąjungos Garbės sargybos kuopos šauliu ir Vytautu Mitkevičiumi, Lietuvos kariuomenės atsargos karininku, leitenantu.

Šiemet stovykloje pirmą kartą papildomai organizuojamai kūrybos grupei neatsitiktinai pasirinkta teatro tema. Šiai grupei stovykloje vadovaus Užuguostyje gimusi ir ankstyvą vaikystę praleidusi aktorė Giedrė Kederytė. Todėl mažųjų aktorių lauks įdomi pažintis su aktoriaus profesija iš pirmųjų lūpų.

Po oficialaus stovyklos atidarymo, prie buvusios Užuguosčio mokyklos įsikurs amatų dirbtuvės, kurių metu įvairių sričių amatininkai pristatys edukacijas ir supažindins stovyklos dalyvius su kalvyste (Užuguosčio krašto kalvis Martynas Breikštas), duonkepyste (amatininkė Vilma Breikštienė), žolininkyste (Užuguosčio krašto žolininkė Rita Balsevičiūtė), senovinių lėlių gamyba (Trakų krašto amatininkė Rasa Pavilionienė) ir kt.

Pirmąją stovyklos dieną susipažinę su amatais ir vieni kitais, kitomis dienomis stovyklos dalyviai pasiskirstys į temines grupes – karybos „Vilko takas“ ir teatro dirbtuves „Mažieji aktoriai“.

Šiemet suplanuota atšvęsti stovyklos įpusėjimą, kurio proga stovyklos dalyvius vaišins maisto furgonėlis „Taco Bus“ iš Alytaus.

Ankstesniais metais į Užuguosčio stovyklą atvykdavo daugybė karių ir su karyba susijusių edukatorių, o šiemet Užuguosčio stovyklos dalyviai vyks pas juos patys, kad patirtų dar daugiau įspūdžių. Vieną iš stovyklos dienų laukia išvyka į Kauną, kur karybos grupės dalyviai lankysis Kauno karininkų ramovėje ir lazerinėje šaudykloje, o teatro grupė keliaus į Kauno valstybinį lėlių teatrą. Vėliau visi dalyviai aplankys Kauno tvirtovės VI fortą ir karo technikos ekspoziciją bei vyks į Vytauto Didžiojo karo muziejų, kur lauks edukacijos karinė operacija „Žinių bomba“ ir „Paveikslų daktarai“.

Prieš paskutinę stovyklos dieną pasibaigus stovyklos programai teminėse grupėse, toliau vyks atvira stovyklos programa, kurioje kviečiami dalyvauti visi norintys.

Jau rugpjūčio 7 d. vakare nuo 21 val. stovykla kviečia į tradicinį kino vakarą „Kinas po žvaigždėtu Užuguosčio dangumi“, kurio metu bus rodomi du lietuviški filmai. Tai dokumentinis filmas „Partizanas“ (rež. Agnė Zalanskaitė) ir komedija „Pats sau milijonierius“ (rež. Tadas Vidmantas).

Rugpjūčio 8 d. nuo 10 val. stovyklos dalyviai ir visi norintys kviečiami susirungti strėliasvydžio turnyre ir dalyvauti šeimų piknike. Strėliasvydžio turnyrą stovykloje kasmet pristato „Laisvalaikio terapija“ iš Birštono. Paskutinę stovyklos dieną sėkmingai programą įveikusių stovyklos dalyvių lauks rėmėjo „Smart trading“ įsteigti prizai.

Baigiamasis stovyklos akcentas – rugpjūčio 8 d. Užuguosčio vasaros koncertas, kuriame šiemet koncertuos atlikėjos „Baltos varos“. Koncerto pradžia nuo 13 val.

Esant geram orui atviros programos metu pakilimus oro balionu nuo virvės dovanos „Oreivystės centras“.

Stovyklos programą pristato Užuguosčio kaimo jaunimo iniciatyvų klubas. Stovyklos partneriai: Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Užuguosčio biblioteka, Stakliškių seniūnija, Aukštadvario regioninis parkas.

Programą finansuoja – LR Krašto apsaugos ministerija, LR Žemės ūkio ministerija, Prienų r. vietos veiklos grupė, Prienų r. savivaldybė, „Prisijungusi Lietuva“.

Renginys yra dalis projekto „Užuguosčio didžioji scena“, kurį įgyvendina Užuguosčio kaimo jaunimo iniciatyvų klubas, Užuguosčio kaimo bendruomenė „Radasta“, Užuguosčio bendruomenė „Užuguostis“, Užuguosčio bendradarbystės centras.

Renginys taip pat pristato bendruomenių įtinklinimo projektą „Skrajojantis Užuguosčio internetas“, kurį finansuoja nacionalinis projektas „Prisijungusi Lietuva“.

Užuguosčio kaimo jaunimo iniciatyvų klubo informacija

Komentarai

komentarai