Trys kaimyninės savivaldybės organizuos bendrus autobusų maršrutus

0
744

Kaimyninių Prienų ir Kauno rajonų bei Kazlų Rūdos savivaldybių merai A. Vaicekauskas, V. Makūnas ir M. Varaška susitiko aptarti bendradarbiavimo viešojo transporto maršrutų srityje klausimus. Susitikime Kauno rajono savivaldybėje dalyvavo ir Prienų r. savivaldybės mero pavaduotoja L. Jakinevičienė bei Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Marcinkevičius.

Pasitarime buvo sutarta kartu organizuoti trijų kaimyninių savivaldybių teritorijas jungiančius autobusų maršrutus. Nutarta pirmiausia pratęsti Kauno rajono autobuso, važiuojančio į Skriaudžius, maršrutą iki Kazlų Rūdos.

Diskutuota ir apie galimus bendrus maršrutus į Jūrę, kitas vietas. Merai sutarė, kad šis bendradarbiavimo pavyzdys galėtų tapti vieningos Kauno regiono transporto sistemos užuomazga, kuri leistų efektyviau naudoti lėšas ir labiau atliepti gyventojų norus. „Europoje regionų savivaldybės seniai žengia bendradarbiavimo keliu, kartu sprendžiami ne tik transporto, bet ir švietimo, infrastruktūros, investicijų pritraukimo klausimai“, – pastebėjo A. Vaicekauskas.

Pasiūlymą dėl patogesnės vieningos regiono transporto sistemos, kaip yra daugelyje Europos šalių, merai planuoja pateikti ir numatytame susitikime su LR Prezidentu Gitanu Nausėda.

Savivaldybėms yra deleguota pavėžėjimo funkcija ir ją būtina užtikrinti, todėl buvo sutarta rugpjūčio pabaigoje vyksiančiuose savivaldybių tarybų posėdžiuose teikti sprendimų projektus dėl bendrų maršrutų organizavimo tvarkos.

Merai tikisi, jog ateityje galės vykdyti ir daugiau bendrų projektų.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai