Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio pirmenybes laimėjo „Stadionas“

0
1572

Kovo 17 dieną finišavo keturis mėnesius trukusios Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio pirmenybės.

Svarbiausios sezono kovos startavo rungtynėmis dėl „Mažosios“ taurės, kuriose susitiko „Pakuonis“ ir Balbieriškio „Ringis“. Rungtynės prasidėjo labai rezultatyviai ir po paskutinėmis sekundėmis pataikyto A. Sakavicko dvitaškio „Ringis“ pirmavo 26:25. Antrajame kėlinyje „Ringis“ pagerino savo gynybą ir greitai susikrovė 12 taškų persvarą. Vis dėlto, kėlinį geriau užbaigė „Pakuonis“, o po B. Beliūno tritaškio pakuoniškiai atsiliko vos vienu tašku – 48:49. Po didžiosios pertraukos „Pakuonis“ vėl sustojo, o tuo pasinaudoję balbieriškiečiai atstatė turėtą 12 taškų pranašumą. Lemiamą ketvirtį pakuoniškiai pradėjo susikaupę ir daugiausiai R. Grimalausko ir V. Jarmalos pastangomis ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai. Prasidėjus paskutinei minutei pirmavo tai viena, tai kita komanda, o „Pakuoniui“ pirmaujant vienu tašku lemiamą ataką organizavo „Ringis“. Deja, tolimas A. Krutulio metimas aidint sirenai buvo netaiklus ir „Pakuonis“ iškovojo dramatišką pergalę rezultatu 84:83.

„Pakuonio“ komandai nugalėtojų taurę įteikė Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius, o „Vytauto“ klubo direktorius Adomas Kubilius naudingiausią mažojo finalo rungtynių žaidėją pakuoniškį Rolandą Grimalauską apdovanojo LiAngelo Ballo marškinėliais.

„Pakuonis“ – Balbieriškio „Ringis“ 84:83 (25-26 23-23 16-22 20-12)
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Pakuonis“: V. Jarmala 24, R. Grimalauskas 20, G. Gylys 15
„Ringis“: R. Stankevičius 22, A. Mitrulevičius 21, A. Sakavickas 17.

„Didžiosios“ taurės mažajame finale į kovą stojo „Pušynės“ ir „Žiburio“ komandos. „Žiburys“ susitikimą pradėjo labai aukštu tempu, nuolat spausdami priešininkų gynėjus ir tai greitai davė vaisių: greitų atakų dėka, kurių smaigalyje dažniausiai atsidurdavo B. Aleksandravičius, jau po pirmojo kėlinio susikrovė dviženklę persvarą – 26:16. Antrajame kėlinyje žaidimas išsilygino, tačiau „Pušynei“ niekaip nesisekė priartėti prie savo varžovų. Du K. Chadakausko dvitaškiai kėlinio pabaigoje leido „Žiburiui“ dar labiau padidinti savo pranašumą – 43:29. Po didžiosios pertraukos įsivyravo klampus žaidimas, o tragiškai baudų metimus metusi „Savivaldybė“ ir toliau išliko besivejančių vaidmenyje. Paskutiniame kėlinyje „Žiburys“ ir toliau išlaikė saugų pranašumą. Likus pusei minutės „Žiburys“ pirmavo 73:65, tačiau tada žiburiečiai dukart paeiliui prasižengė prieš iš toli metusį A. Sinkevičių. Pastarasis pataikė visus 6 baudų metimus ir skirtumas ištirpo iki dviejų taškų. Deja, tai buvo viskas, ką „Pušynei“ pavyko padaryti – „Žiburys“ sugebėjo išvengti varžovų pražangos, o taiklus K. Chadakausko metimas iš po krepšio įtvirtino sunkią „Žiburio“ pergalę rezultatu 75:71.

Naudingiausiu mažojo finalo žaidėju buvo pripažintas „Žiburio“ komandos žaidėjas O. Aleksynas, kuriam „Vytauto“ komandos direktorius Adomas Kubilius įteikė MVP statulėlę ir „Vytauto“ marškinėlius.

„Žiburys“ – „Pušynė“ 75:71 (26-16 17-13 12-16 20-26)
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Žiburys“: B. Aleksandravičius ir K. Chadakauskas po 19, L. Vainikevičius 10
„Pušynė“: A. Sinkevičius 24, G. Andreikėnas 19, M. Birbalas 10
K. Chadakauskas „Žiburys“ – nubaustas technine pražanga.

Didžiajame finale susitiko dvi čempionato favoritės – „Stadiono“ ir „Stakliškių“ komandos. Kaip ir priklauso finalui, rungtynės prasidėjo labai atkakliai. „Stadionas“ pirmajame kėlinyje pataikė net 4 tritaškius, kurių dėka po pirmojo kėlinio pirmavo 17:15. Po trumpos pertraukėlės „Stadiono“ gretose pasirodė G. Maceina, kuris iškart ėmėsi darbo: 10 jo taškų greitai leido „Stadionui“ susikrauti dviženklį pranašumą, o po taiklaus M. Jančiausko tolimo metimo aidint sirenai, „Stadionas“ į didžiąją pertrauką išėjo ilsėtis pirmaudamas 40:29. Vos prasidėjus antrajai rungtynių pusei, „Stadionas“ padidino savo pranašumą iki 15 taškų. Tačiau tada stakliškiečiai A. Kaminsko ir E. Ignatavičiaus pastangomis pradėjo palaipsniui mažinti skirtumą, o taiklus A. Kaminsko metimas paskutinę trečio kėlinio sekundę sumažino „Stakliškių“ atsilikimą iki vienženklio – 47:55. Paskutiniame kėlinyje „Stadionas“ visiškai sustojo ir „Stakliškės“ pagaliau išlygino rezultatą. Deja, pastariesiems išsiveržti į priekį nepavyko, o taikliai baudos metimus metę „Stadiono“ krepšininkai vėl padidino savo pranašumą iki 5 taškų – 65:60. Tada A. Kaminskas pelnė du taškus su pražanga ir sumažindamas atsilikimą iki 2 taškų grąžino „Stakliškėms“ viltį. Tuomet „Stadionas“ prarado kamuolį, tačiau lemiamas E. Ignatavičiaus metimas buvo netaiklus ir „Stadionas“ po dramatiškos kovos iškovojo čempionų titulą!

„Stadionas“ – „Stakliškės“ 65:63 (17-15 23-14 15-18 10-16)
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Stadionas“: M. Jančiauskas 16, V. Vaikšnis, G. Maceina ir R. Gerbutavičius po 10
„Stakliškės“: E. Ignatavičius 14, D. Židanavičius 13, E. Keblikas ir A. Kaminskas po 11.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas „Stadiono“ komandos žaidėjas M. Jančiauskas, kuriam „Vytauto“ komandos direktorius Adomas Kubilius įteikė MVP statulėlę ir „Vytauto“ marškinėlius.

Po finalo rungtynių vyko tritaškių metimo ir „Karavano“ konkursai. Tritaškių metimo konkursą kiek netikėtai ir didžiam sirgalių džiaugsmui laimėjo jaunasis Aivaras Valtoraitis, o „Karavano“ konkurso nugalėtoju tapo Rolandas Grimalauskas.

Nugalėtojus pasveikino ir prizus įteikė Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir „Gyvenimo“ laikraščio redaktorė Ramutė Šimukauskaitė. Komandoms buvo įteikti medaliai, diplomai, krepšinio kamuoliai ir taurės.

Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių informacija

 

Komentarai

komentarai