Prakalbinkime medį sava kalba – vykdomas Prienų miesto VVG projektas

0
1893

Neseniai VŠĮ „Meninė drožyba“ pradėjo vykdyti projektą finansuojamą 2014-2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių investicinių fondų „Pagalba darbingiems bedarbiams, socialinę atskirtį patiriantiems ir neaktyviems asmenims prisijungti prie darbo rinkos Prienų mieste“.

Projekto tikslas prisidėti prie „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“ siekio – pagerinti miestų bendruomenių narių padėtį darbo rinkoje, nes motyvuotas, aktyvus ir suinteresuotas asmuo norės integruotis į darbo rinką bei kurtis kuo palankesnes gyvenimo sąlygas.

Projekto vykdytojai kvietė prieniečius dalyvauti projekte skleisdami informaciją internetinėje erdvėje ir laukė tų, kurie nori išbandyti save besimokindami medžio paslapčių. Kartais galima savęs paklausti „o kam man to reikia“ , bet galima tiesiog ateiti, išbandyti save ir tada nuspręsti ar aš galiu išmokti ir įgauti kitokios patirties. Projekte dalyvaujantis jaunimas taip ir padarė, kiekvienas turėdamas savo tikslą ateina kiekvieną penktadienio ir šeštadienio popietę bandyti savo jėgas ir realizuoti savo sumanymus – išmokti draugauti su medžiu.

Kiekvieno namuose surastume naudojamų medinių daiktų, bet niekada nesusimastėme ar sunku tą daiktą pagaminti vartojant pačius paprasčiausius įrankius, ar sunku parinkti medį ir kokio gabalėlio reikia tam daiktui pagaminti. Visų šių paslapčių mokomasi projekto metu ir nors kartais gal atrodo jau lyg ir viską supratai tave pasitinka nauji iššūkiai ir naujos medienos paslaptys. Visa tai galima sužinoti ir išmokti tik dalyvaujant projekte.

Visų paslapčių moko patyrę meistrai Algimantas Sakalauskas ir Kęstutis Grigonis. Šie meistrai moka prakalbinti medį įvairiomis kalbomis ir suteikia jam įvairiausius pavidalus nuo paprastos lentelės naudojamos virtuvėje iki aukščiausio koplytstulpio, kuriuo žavisi į Lietuvą atvykstantys svečiai. Meistrų padedami kai kurie projekto dalyviai jau įgyvendino pirmuosius savo sumanymus – pasigamino šaukštus, o kai kurių sumanymai dar tik įpusėjo. Kiekvieną sugalvotą idėją galima įgyvendinti tam tik reikalingas užsispyrimas ir truputis pagalbos šalia esančio meistro.

Projektas dar tik prasidėjo tad dalyvių dar laukia ilgas mokymasis medžio drožėjo amato, paskaitos apie simboliką ir stogastulpių architektūrines tradicijas, užsiėmimai su psichologu, mokymasis tarpusavio bendravimo ir savęs pažinimo.

Kiekvienas meistras siekia išugdyti naują meistrą, o gal iš šio projekto dalyvių tarpo atsiras norinčių su šiuo amatu susidraugauti. Kaip sekasi projekto dalyviams informuosime VŠĮ „Meninė drožyba“ internetiniame puslapyje.

VŠĮ „Meninė drožyba“ kviečia prisidėti dalyvauti projekte ir naujus dalyvius, visiems norintiems vietos, medienos, įrankių ir meistrų dėmesio tikrai pakaks (užsiėmimai vyksta kiekvieną penktadienį nuo 17 val. ir šeštadienį nuo 10 val.; adresu Vilniaus g. 16, Prienai).

Išbandykite savo jėgas ir tik tada nuspręsite ar jums to reikia. Kviečiame tėvelius su savo atžalomis (nuo 14 metų) apsilankyti mokymuose, gal šeimos palaikymas padės pasirinkti ir savo profesiją.

Projekto vadovė Ramutė Milušauskienė

Komentarai

komentarai