Prienų konteinerių aikštelėse budės jų priežiūros specialistai

0
1587

Nežinantiems, kaip rūšiuoti, patars ir padės, nenorinčius to daryti – sudrausmins. Tokias funkcijas atliks nuo lapkričio vidurio Prienuose prie daugiabučių namų įrengtose konteinerių aikštelėse dirbti pradedanti jų priežiūros specialistė.

Ji prižiūrės tvarką aikštelėse, stebės, kad atliekas atnešantys gyventojai tinkamai jas išrūšiuotų, nepaliktų jų prie konteinerių, patars, paaiškins, kur kokias atliekas reikia dėti, dalins informacines skrajutes. Aikštelių priežiūros specialistė prižiūrės visas Prienų mieste įrengtas konteinerių aikšteles, bet daugiausia dėmesio skirs toms, kuriose dėl netinkamai rūšiuojamų atliekų kyla daugiausia problemų.

„Mūsų patirtis rodo, kad nuolatinė priežiūra ir tiesioginis raginimas rūšiuoti yra labai efektyvus: žmonės atsakingiau rūšiuoja, konteinerių aikštelės tampa daug tvarkingesnės ir netgi gerokai sumažėja jose surenkamų atliekų kiekiai“, – sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Algirdas Reipas.

Konteinerių aikštelių prižiūrėtojai jau prieš pora metų pradėjo budėti Alytaus mieste esančiose probleminėse aikštelėse. Tai buvo sezoninis darbas, tačiau pastebėta, kad jų budėjimo metu situacija šiose aikštelėse labai pagerėjo, tad nuspręsta šią patirtį taikyti ir kitose savivaldybėse.

Prienų mieste, prie daugiabučių namų, įrengtos ir šių metų vasarą pradėtos eksploatuoti naujos požeminių konteinerių aikštelės. Prieniškiams reikia pratintis ne tik prie naujų konteinerių, bet ir prie to, kad tų konteinerių yra daugiau nei buvo iki šiol – atsirado atskiras konteineris maisto atliekoms.

Tačiau pastebima, kad daugeliui gyventojų vis dar trūksta noro ar įgūdžių rūšiuoti ne tik maisto, bet ir kitas atliekas, kurias jie sumeta į mišrių atliekų konteinerius. Todėl šie konteineriai labai greitai perpildomi, neišrūšiuotos atliekos juose netelpa, paliekamos prie konteinerių, o atsiradusi netvarka piktina tvarkingai gyventi norinčius žmones bei reikalauja papildomų išlaidų iš savivaldybės, kuri moka už mišrių komunalinių atliekų tvarkymą.

„Tinkamai išrūšiavus atliekas, išlaidos jų tvarkymui gerokai sumažėja, nes už pakuočių atliekų tvarkymą sumoka gamintojai importuotojai – nei gyventojams, nei savivaldybei tai papildomai nekainuoja“, – primena ARATC Rūšiavimo centrų veiklos organizavimo padalinio vadovo pavaduotoja Rasa Opolskienė.

Be to, sutartyse su vežėjais yra numatyta, kad pakuočių atliekų konteineriai turi būti išvežami, kai yra užpildyti 80 proc. Tačiau tai padaroma ne visada, nes ne visada laiku pastebima, kad konteinerį jau metas ištuštinti. O aikštelėje dirbantis specialistas tuo visuomet pasirūpins ir perpildyti konteineriai nebepiktins gyventojų.

Netrukus konteinerių aikštelių priežiūros specialistai pradės dirbti ir kitose Alytaus regiono savivaldybėse – ARATC valdyba pritarė penkių aikštelių priežiūros specialistų įdarbinimui.
„Mes visi norime gražiai gyventi. O kad taip būtų, turime gražiai elgtis – ir su atliekomis, ir su žmonėmis“, – sako ARATC vadovas A. Reipas, ragindamas gerbti nelengvą atliekų tvarkytojų darbą.

ARATC informacija

Komentarai

komentarai