Merams pažadėta: kelio Alytus – Kaunas rekonstrukcija bus anksčiau

0
2550

Susivieniję devynių savivaldybių merai išgavo Susisiekimo ministerijos pažadą, kad kelio Alytus-Kaunas rekonstrukcija bus paankstinta.

„Susitikimo su Susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi ir viceministru Vladislavu Kondratovičiumi metu sutarėme, kad bus keičiamas specialusis planas, kuriame kelio rekonstrukcija suplanuota tik 2035 m. Sutarėme kad terminas bus „gerokai” paankstintas, tačiau kiek „gerokai“ ministras nenorėjo sukonkretinti“, – sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Kartu su Prienų rajono savivaldybės meru Alvydu Vaicekausku jis ministrui perdavė devynių savivaldybių: Alytaus ir Kauno miestų, Alytaus, Varėnos, Lazdijų, Prienų ir Kauno rajonų, Birštono ir Druskininkų savivaldybių merų pasirašytą raštą dėl kelio Alytus-Prienai-Kauno rekonstrukcijos.

Prieš gerą mėnesį problemą, kurią Vyriausybė žada spręsti jau nuo 2002 metų, pajudinusio N. Cesiulio teigimu, avaringas ir vis prastėjančios kokybės kelias daugelį metų „remontuojamas“ tik pažadais.

Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr.130 Kaunas-Prienai-Alytus rekonstrukcijos projektiniai dokumentai buvo pradėti rengti dar 2010 metais. Iki šiol jie nėra patvirtinti, o pasibaigus išduotų planavimo sąlygų terminui, planą reikės derinti iš naujo.

Rašte ministrui, kurio kopijos taip pat adresuotos Seimo pirmininkui ir jo nariams, Premjerui, Vyriausybės kancleriui, Automobilių kelių direkcijai, teigiama, kad avaringumas šiame kelyje kasmet auga, registruojama vis daugiau avarijų. Pabrėžiama, kad eismo intensyvumas atskiruose jo ruožuose sudaro nuo 7 iki 10 tūkstančių automobilių per parą. Tuo tarpu kituose panašiuose krašto keliuose intensyvumas yra tris kartus mažesnis.

Merų rašte ministrui užsimenama ir apie Alytuje planuojamą įrengti LEZ dėl ko dar labiau padidėtų automobilių srautas šio kelio atkarpoje.

Todėl merai siūlo įtraukti šį kelią į valstybei svarbių projektų sąrašą ir skirti finansavimą rekonstrukcijos darbams bei paspartinti numatomą darbų pradžią, nes šis kelias užtikrina susisiekimą tarp centrinės ir pietinės Lietuvos dalių, yra aktualus ne vienos savivaldybės gyventojams bei verslininkams.

Ministerija taip pat nedrąsiai pažadėjo, kad kol bus suprojektuotas naujas 4 eismo juostų kelias, bus skirta lėšų senojo atnaujinimui.

Beje, kandidatuodamas Prezidento rinkimuose susitikime Alytuje, kelio rekonstrukcijos pradžią 2024 metais žadėjo ir dabartinis Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis.

alytusplius.lt informacija

Komentarai

komentarai