Kelių būklė ir priežiūra seniūnijose išlieka viena iš aktualiausių problemų

0
577

Gegužės 9-12 dienomis ataskaitiniai susirinkimai įvyko dar keturiose – Jiezno, Naujosios Ūtos, Pakuonio ir Išlaužo seniūnijose. Susirinkimuose dalyvavo meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė ir gausus būrys Savivaldybės tarybos narių.

Prieš susirinkimus Savivaldybės atstovai susitiko su seniūnijų įstaigų vadovais, seniūnaičiais ir bendruomenių pirmininkais, aptarė aktualijas, pasidalino informacija apie Savivaldybės planuojamus darbus seniūnijose.

Iš susirinkusiųjų seniūnijose gausos buvo galima spręsti, kad vietos gyventojams rūpi, kas jų seniūnijoje buvo padaryta, kokie netolimos ateities planai, gauti atsakymus į svarbiausius klausimus, taip pat pabendrauti tarpusavyje, pasidžiaugti bendruomeniškumu, pasidalinti lūkesčiais.

Kalbėdamasis su Jiezno bendruomene meras A. Vaicekauskas pasidžiaugė gražėjančiu Jieznu – viešosiomis erdvėmis, miestą puošiančiais Interreg projekto, skirto Pacų palikimui įamžinti, akcentais, atnaujinta stoties teritorija, sutvarkyta Jiezno gimnazijos teritorija. Neseniai Jiezne buvo nugriauti apleisti statiniai, išplėsta paplūdimio teritorija prie ežero, moderniose Jiezno PSPC patalpose įsikūrė slaugomi ligoniai. Šiais metais turėtų būti užbaigtas senųjų Jiezno kapinių tvarkymo projektas.

Susirinkimo metu gyventojai teiravosi dėl Mokyklos gatvės remonto, renovacijos, apleistų pastatų, autobusų maršrutų, šaligatvio iki naujųjų miesto kapinių. Pasvarstyta apie galimybes šaligatvį įrengti ne prie regioninio kelio, o laisvoje valstybinėje žemėje. Buvo taip pat keliami klausimai dėl stringančio Nibrių kelio asfaltavimo, kelių priežiūros ir remonto, nuotekų tinklų plėtros.

Naujosios Ūtos seniūnijoje su vietos gyventojais kalbėta apie vandentiekio tiesimo projekto iššūkius, kelių būklę, išsakyti nuogąstavimai dėl felčerinio punkto, išėjus iš darbo ilgametei darbuotojai, pateikti prašymai dėl vietinio susisiekimo maršrutų koregavimo. Anot Savivaldybės mero, medicinos punktas Naujojoje Ūtoje išliks, tik galimai bus koreguojamas darbo grafikas. Siekiant užtikrinti paslaugų prieinamumą gyventojams, sveikatos priežiūros įstaigos pradeda teikti medicinines mobiliųjų brigadų paslaugas, vykstant pas gyventojus į namus. Patikinta, kad prašymai dėl viešojo transporto maršrutų ir važiavimo laiko koregavimo bus įvertinti Savivaldybės administracijos specialistų.

Ataskaitinio susirinkimo metu Pakuonio seniūnijoje pasidžiaugta pajudėjusiais vandentiekio įrengimo darbais miestelyje, išasfaltuota Dvaro gatve. Šiais metais taip pat planuojama remontuoti Ryto gatvę Dvilykių kaime ir Seniūnų gatvę Pakuonyje. Gyventojai išsakė susirūpinimą dėl prastų kelių ir gatvių – šaligatvio pagrindinėje gatvėje Pakuonyje, valstybinio kelio į Piliuoną, taip pat išsakė pageidavimą plėsti vandentiekio tinklus, įrengti nuotekas, išvalyti tvenkinius, tarpininkauti bendraujant su Vangų karjero savininku dėl žvyrkelio, kuriuo važiuoja sunkiasvoris transportas, priežiūros, spręsti klausimą dėl kultūros darbuotojo etato.

Kultūros darbuotojo etato klausimas aktualus ir Išlaužo seniūnijoje, kurioje vyksta gražus kultūrinis gyvenimas, suburiantis bendruomenes. Aktyvi bendruomenė taip pat prisideda prie aplinkos gražinimo – pastatė šviečiantį Išlaužo ženklą, kartu puošė miestelį kalėdiniu laikotarpiu, prisidėjo prie koplytstulpio kun. V. Gurevičiui pastatymo.

Pernai seniūnijoje buvo atlikta ir nemažai darbų: išasfaltuotos Kaimynų g. ir Žvejų g. Išlauže, atnaujintas takas Išlaužo kapinėse, tvarkytas parkas prie seniūnijos.

Ataskaitiniame susirinkime seniūnijos gyventojai daugiausia domėjosi kelio Kaunas-Prienai rekonstrukcija. Šiuo metu prasidėję žemės sklypų išpirkimo procedūros, tačiau daugiau informacijos bus pateikta gegužės 18 d. įvyksiančiame susitikime su Susisiekimo ministerijos atstovais. Susitikime bus atsakyta į gyventojams rūpimus klausimus.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai