Kelio Kaunas-Prienai-Alytus rekonstravimo procesas juda į priekį

0
649

Kaip pranešė Susisiekimo ministerija, kelio Nr. 130 Kaunas–Prienai–Alytus ruožo nuo 11,60 iki 31,10 km rekonstravimo procesas juda į priekį. Jau užbaigti žemės sklypų matavimai, rengiamos sutartys dėl žemės išpirkimo.

Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas teigia, kad šis projektas – vienas opiausių ir ilgiausiai lauktų šiame regione. „Daugiau nei dešimtmetį įvairiais būdais siekėme, kad kelias Kaunas–Prienai būtų rekonstruojamas, nes jis vienas intensyviausių šalyje, ypač ruožas nuo Prienų iki nusukimo link Rokų. Kelio rekonstrukcija svarbi ir dėl saugumo, nes jame didelis avaringumas, ir dėl patogesnio susisiekimo, ypač Kaune, Prienuose ar Birštone dirbantiems žmonėms“, – pabrėžia meras.

Ruošiamas rekonstrukcijai kelio ruožas driekiasi nuo Garliavos per Išlaužą, Šaltupį ir Strielčius iki Prienų. Dabartinėje stadijoje kalbama, kad bus rekonstruojamas kelio Kaunas–Prienai 19,5 km ruožas nuo 11,60 km esančios Garliavos skirtingų lygių sankryžos (susikirtimas su keliu A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai) iki 31,10 km esančios žiedinės sankryžos ties įvažiavimu į Prienus.

Prienų r. savivaldybė suinteresuota, kad remonto darbai prasidėtų nuo Prienų žiedinės sankryžos link Garliavos. Todėl meras A. Vaicekauskas ragina rekonstruojamame ruože gyvenančius gyventojus, iš kurių bus išperkama žemė, nedelsti pasirašyti sutarčių, nes tai gali turėti įtakos galutiniam sprendimui ir paspartinti darbų pradžią.

Būsimai kelio trasai reikiamus privačios žemės sklypus numatoma išpirkti per 18 mėnesių, t. y. iki 2023 m. vidurio. Rengėjas jau yra pateikęs virš 150 gyventojų pasirašytų sutarčių, t. y. daugiau nei pusę visų numatytų. 2023-2024 m. numatyta pabaigti visus naujojo kelio Kaunas–Prienai–Alytus ruožo projektavimo darbus, o 2024 m. prasidės rangos darbai. Darbus užbaigti ketinama ne vėliau kaip 2026 m.

Prienų r. savivaldybės informacija

 

Komentarai

komentarai