Osakos universiteto profesorius Hiroši Išiguro išgarsėjo savo humanoidiniais robotais. Šį kartą inžinieriaus sukurtas humanoidas yra kone panašiausias į tikrą žmogų visame pasaulyje.
Androidas moka ne tik kalbėti, bet ir išmano kūno kalbą. Todėl jis gali puikiai diskutuoti su žmogumi. Erikos ūgis yra 1,60 cm ir ji panaši į japonų kilmės moterį.
Robotas – puikus pašnekovas
Didžiausias roboto privalumas – jis supranta šnekamąją japonų kalbą ir sugeba ne tik kalbėti žodžiais, bet ir kūno kalba: mirksi, judina galvą, kilnoja antakius ir atlieka daugelį kitokių įvairių judesių. Robotas jau davė interviu ir sugebėjo pakerėti žurnalistus.
Žemiau galite pamatyti pirmąjį humanoido Erikos dialogą su vienu iš žurnalistų:
Žurnalistas: „Ką mėgsti veikti?“
Erika: „Man patinka žiūrėti filmus, sporto laidas ir anime. O ar jums patinka kas nors iš mano išvardintų užsiėmimų?“
Žurnalistas: „Man patinka sportas.“
Erika: „Savaime suprantama, jūs taip užsiėmęs savo darbu, kad neturite laiko daryti tai, ką darau aš.“
Humanoidą Erika sukūrė tarptautinė Japonijos mokslo ir technikos agentūra, Osakos universitetas, tarptautinis šiuolaikinių telekomunikacijų mokslo tyrimų institutas ir Kioto universitetas.
Nežiūrint į tai, kad robotas Erika yra labai realistiškas androidas, jis nėra panašus į kompanijos Toshiba sukurtą realistišką robotą Chihira Aico, kuris visus glumino Džono Denverio personifikacija parodoje CES 2015. Arba humanoidas Yangyang, kuris yra labai panašus į Aliaskos gubernatorę Sarą Peilin.
Pasak Hiroši Išiguro, labai svarbu, kad robotai būtų panašūs į žmones ir kad mes galėtume su jais bendrauti kaip lygus su lygiu ateityje.