Diskusija dėl buvusio Prienų alaus bravoro savininko B. Šakovo ir jo žmonos atminimo įamžinimo

0
562

Vasario 8 d. Prienų rajono savivaldybės iniciatyva vyko vieša diskusija dėl buvusio Prienų alaus bravoro savininko B. Šakovo ir jo žmonos atminimo įamžinimo.

Diskusiją moderavo Prienų r. savivaldybės administracijos direktorė J. Zailskienė, kuri pakvietė į konstruktyvų ir draugišką pokalbį idėjos autores J. Stačiokaitę ir J. Jurkevičienę, aktyvią visuomenininkę J. Leonavičienę, istorijos mokytojus V. Juodsnukienę, R. Vilčinską, Prienų krašto muziejaus direktorę L. Batutienę, savivaldybės darbuotojus ir visuomenininkus.

Dar 2021 m. gegužės mėnesį aktyvios prienietės J. Stačiokaitė ir J. Jurkevičienė, besidominčios žydų palikimu mūsų krašte, pasiūlė idėją pastatyti atminimo ženklą Prienuose buvusioms sinagogoms. Ženklą dovanojo Jakovo Bunkos labdaros ir paramos fondas, o jo pristatymu ir įrengimu sinagogos vietoje pasirūpino Prienų rajono savivaldybė. J. Stačiokaitė ir J. Jurkevičienė vėl kreipėsi į Savivaldybę su idėja įamžinti buvusio Prienų alaus bravoro savininko B. Šakovo ir jo žmonos atminimą, įrengiant Atminimo akmenis – tai šaligatviuose ar gatvių grindiniuose montuojamos atminimo lentelės, skirtos holokausto aukoms įamžinti.

Šiuo metu pasaulyje įmontuota per 60 000 atminties ženklų, kartu jie sudaro didžiausią pasaulyje memorialinį muziejų po atviru dangumi. Idėja, kurią kartu įgyvendins ir Prienų rajono savivaldybė, puiki, tik iškilo diskusinis klausimas, kokius vardus įrašyti atminimo lentelėse – mat abiejų Šakovų pasuose, išduotuose 1920 metais, parašyti vardai nesutampa su gimimo dokumentuose esančiais vardais.

Pokalbio metu buvo pasitelkta ir Kauno žydų bendruomenės, Gaono muziejaus specialistų, muziejininkų, istorikų, mokslininkų nuomonės, buvo dalinamasi dokumentais, svarstomi istoriniai faktai ir aplinkybės, galbūt lėmusios vieną ar kitą Šakovų sprendimą.

Po karštų ir argumentuotų diskusijų buvo sutarta, kad lentelėse bus įrašyta Libė Genė Kacaitė-Šakovienė ir Bencionas Benas Šakovas.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai