Prienuose lankėsi Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba

0
727

Vasario 8 d. Prienuose vyko Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos pirmosios nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos išvažiuojamasis posėdis, kurio metu svarstytas klausimas dėl tikslingumo rengti akto projektą dėl Lietuvos kariuomenės V-ojo pėstininkų Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Kęstučio pulko antrojo bataliono ir III-ojo artilerijos pulko trečiosios grupės Prienų karinio miestelio pastatų komplekso duomenų Kultūros vertybių registre tikslinimo.

Posėdis organizuotas gavus Prienų rajono savivaldybės kreipimąsi dėl grupės Prienų karinio miestelio pastatų komplekso teritorijos ribų bei dalies komplekso pastatų vertingųjų savybių tikslinimo.

Iš ryto Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos nariai apsilankė Savivaldybėje. Susitikime su Savivaldybės meru A. Vaicekausku, Administracijos, Architektūros ir urbanistikos bei Kultūros ir turizmo skyrių vadovais ir specialistais taip pat dalyvavo Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinio skyriaus vedėjas S. Stoškus.

Susitikimo metu meras A. Vaicekauskas pristatė Savivaldybės galimybes ir lūkesčius dėl buvusio karinio miestelio teritorijos ir sakė besitikintis iš Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos atsakingo vertinimo ir kompromisinių sprendimų, kurių taip pat laukia nekilnojamojo turto buvusio karinio miestelio teritorijoje savininkai. Meras prašė paveldosaugos ekspertų įvertinti buvusios valgyklos pastatą, taip pat šalia pastatų suformuotą gyvenamųjų namų kvartalą, atsižvelgti į privačių sklypų savininkų planus, kuriems prieštarauja paveldo reikalavimai.

Paantrindama merui Administracijos direktorė J. Zailskienė pabrėžė, kad buvęs karinis miestelis griūva ir tik lankstus požiūris, saugomų objektų vertybių pervertinimas, kai kurių iš jų apsaugos panaikinimas gali suteikti galimybę Savivaldybei ir verslininkams toliau tvarkyti šią teritoriją, sujungiant ją į gražią visumą.

Po susitikimo Savivaldybėje Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos nariai, lydimi Savivaldybės atstovų, apsilankė buvusiame kariniame miestelyje, vietoje įvertino paveldo objektus.

Tikimės, kad susitikimas abiem pusėms buvo naudingas ir bus priimti palankūs sprendimai.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai