Geriausių 2021 m. Prienų krašto sportininkų apdovanojimo šventė

0
454

Balandžio 8 d. Prienų sporto arenoje įvyko geriausių 2021 m. Prienų krašto sportininkų pagerbimo šventė, į kurią susirinko gausi rajono sporto bendruomenė.

Šventėje taip pat dalyvavo Prienų rajono savivaldybės vadovai, Prienų seniūnijos atstovai, Tarybos nariai.

Šventės metu buvo apdovanoti įvairių sporto šakų atstovai: Prienų rajono savivaldybės mokiniai, tapę Lietuvos moksleivių čempionatų nugalėtojais ir prizininkais; aukštus sportinius pasiekimus tarptautinėse ir nacionalinėse varžybose pademonstravę sportininkai ir komandos; Pasaulio čempionatų dalyviai, tarptautinių ir nacionalinių varžybų nugalėtojai. Taip pat buvo apdovanoti ir sportininkus parengę treneriai.

Kadangi praėjusiais metais Geriausių Prienų krašto sportininkų pagerbimo šventė neįvyko dėl COVID-19 pandemijos ir įvestų apribojimų, renkant geriausius 2021 m. krašto sportininkus šiemet anketas pildžiusiems pareiškėjams buvo leista įtraukti ir tuos sportininkų laimėjimus, kurie buvo pasiekti ne tik 2021 metais, bet ir 2020 m. Kandidatus Prienų rajono Metų sportininko ir Metų sporto komandos rinkimams galėjo siūlyti sporto klubai, asociacijos, įstaigos, organizacijos, seniūnijos, fiziniai asmenys.

Metų sportininkas – Mindaugas Barauskas. Metų sporto komanda – OSK „Šilas“ komanda.

Šventinis renginys prasidėjo Prienų krašto himnu.

Sveikinimo žodžius susirinkusiesiems tarė Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas.

Sveikindamas sportininkus, jų mokytojus, trenerius, tėvelius, meras džiaugėsi gražia tradicija kartu susirinkus pagerbti tuos, kurie savo pasiekimais garsina Prienų kraštą ir Lietuvą. Anot mero, šie pasiekimai – tai visų paminėtų žmonių darbo rezultatas, prie kurio prisideda ir Savivaldybė, investuodama į sporto infrastruktūrą, sudarydama sąlygas sportuoti ir siekti užsibrėžtų tikslų. Tiek sportininkams, tiek treneriams meras palinkėjo ir toliau kryptingai dirbti, siekti užsibrėžtų tikslų bei puikių pergalių ir savo entuziazmu, atkaklumu būti pavyzdžiu draugams ir aplinkiniams.

2021 m. Prienų rajono Metų sportininku paskelbtas Prienų smiginio sporto klubo „Stadionas“ atstovas Mindaugas Barauskas.

M. Barauskas profesionaliai smiginį žaidžia jau 7 metus, du kartus yra tapęs Lietuvos čempionu, jau dvejus metus yra Lietuvos smiginio reitingo lyderis ir niekam neužleidžia šios pozicijos. Mindaugas nuo 2016 m. yra Lietuvos smiginio rinktinės narys ir atstovauja mūsų šaliai tarptautinėse varžybose.

2021 m. M. Barauskas tapo Lietuvos smiginio čempionu ir Lietuvos smiginio federacijos taurių laimėtoju bei gynė Lietuvos rinktinės garbę PDC pasaulio smiginio taurės varžybose.

Metų sporto komanda komisijos sprendimu išrinkta orientavimosi sporto klubo „Šilas“ vyrų komanda – Vytautas Beliūnas, Algirdas Bartkevičius ir Mantas Martinkus (komandos treneris Audronis Deltuva).

Prienų orientavimosi sporto klubas „Šilas“ įsikūrė 2006 m., tad 2021-ieji klubui buvo jubiliejiniai – penkiolikti. Įkūrus Prienų orientavimosi sporto klubą „Šilas“, nė vienas Prienų rajono orientacininkas neatstovauja kitoms komandoms. Taip pat į klubą sugrįžo anksčiau čia mokyklas baigę ir kitur išvykę dirbti ar mokytis sportininkai. Jie ir dabar gina mūsų rajono garbę. Taip pat prie klubo prisijungė bendraminčiai ir iš kitų Lietuvos miestų bei rajonų. Šiuo metu „Šilo“ klubas vienija virš 40 narių.

Orientavimosi sporto klubo „Šilas“ sportininkai dalyvauja ir šalies rinktinėje atstovaudami Lietuvai Pasaulio, Europos, Baltijos šalių orientavimosi čempionatuose. Klubo „Šilas“ vyrų ir moterų komandos yra tapusios Lietuvos čempionėmis Moterų elito grupėje, du kartus Vyrų elito grupėje, taip pat du kartus tapusios Lietuvos klubų taurės vicečempionėmis, tris kartus trečiosios vietos laimėtojomis.

Orientavimosi sporto klubo „Šilas“ komanda 2020 m. Lietuvos orientavimosi čempionato Vyrų elito estafečių trasos varžybose iškovojo I vietą ir tapo Lietuvos čempione.
Metų sportininkui ir Metų komandai buvo įteikti Prienų rajono savivaldybės mero padėkos raštai, meniniai stiklo suvenyrai ir piniginiai prizai.

Savivaldybės meras A. Vaicekauskas kartu su pavaduotoja Loreta Jakinevičiene apdovanojimus įteikė ir Pasaulio čempionatų dalyviams, tarptautinių ir nacionalinių varžybų nugalėtojams.

Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė ir direktorės pavaduotojas Algis Marcinkevičius apdovanojimus įteikė aukštus sportinius pasiekimus tarptautinėse ir nacionalinėse varžybose pademonstravusiems sportininkams ir sporto komandoms.

Rajono mokyklų mokinius, tapusius Lietuvos moksleivių čempionatų nugalėtojais bei prizininkais, apdovanojo Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas ir vyriausiasis specialistas, kuruojantis sportą, Artiomas Marchockis.

Sportininkams įteikti padėkos raštai, medaliai ir Prienų baseino kuponai.

Iš viso šventėje pagerbta daugiau nei 130 sporto bendruomenės atstovų.

Šventę organizavo Prienų rajono savivaldybė, Prienų kūno kultūros ir sporto centras.

Šventinę nuotaiką padėjo sukurti Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro vokalinis kvartetas, Prienų kūno kultūros ir sporto centro aerobinės gimnastikos klubo „Vivet“ ir aerobinės gimnastikos studijos „Iliuzija“ gimnastės (trenerės Rasa Baltramaitienė, Irina Klizienė ir Giedrė Vaitauskienė), muzikos atlikėja Austėja Belenavičiūtė (mokytoja Ramunė Liutvynskienė).

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai