„Žalgiris“ nelengvai laimėjo Prienuose

0
272

Kauno „Žalgiris“ (16/1) nesulaukė labai lengvo gyvenimo Prienuose, tačiau galiausiai pasiekė pergalę LKL čempionate.

Jures Zdovco auklėtiniai 88:71 (20:19, 27:17, 14:20, 27:15) įveikė „Labas GAS“ (1/15) ekipą trečią kartą sezone.

Priminsime, kad anksčiau „Žalgiris“ pasiekė pergales 81:78 ir 103:77. Šių komandų akistatos reguliariajame LKL sezone – jau baigtos.

Rungtynių startas buvo lygus ir tik Mareko Blaževičiaus metimo dėka „Žalgiris“ po pirmo ketvirčio turėjo minimalią persvarą – 20:19. „Žalgiris“ ėmė krautis pranašumą antrajame ketvirtyje (34:21) ir ėmė kontrolę į savo rankas. Nors Jovanas Kljajičius ir Rapolas Ivanauskas tritaškiais kiek gerino „Labas GAS“ situaciją (27:34), perlaužti situacijos nepavyko ir į ilgąją pertrauką žalgiriečiai išėjo gana ramūs – 47:36.

Po pertraukėlės „Labas GAS“ ant parketo grįžo kovingai (42:47) ir kiekvienas „Žalgirio“ bandymas atitrūkti sulaukdavo atsakymo, taip intriga kėlėsi į paskutinį kėlinį. 6:0 – taip atrodė kauniečių spurtas ketvirčio pradžioje, tad skirtumas vėl buvo dviženklis – 67:56. Nors „Žalgiris“ siekė nešvaistyti dviženklio pranašumo, R.Ivanauskas turėjo kitų planų (70:77), vis tik laikas sparčiai seko ir finišas buvo palankus žalgiriečiams.

Paulius Jankūnas žaidė geriausias sezono rungtynes LKL ir gerino kelis savo rekordus: pelnė 18 taškų bei surinko 21 naudingumo balą.

Marekas Blaževičius pelnė 23 taškus ir pasiekė naują asmeninį LKL karjeros rekordą, 30 naudingumo balų jam taip pat geriausias pasiekimas.

„Žalgirio“ gretose niekas nežaidė ilgiau 25 minučių (tai darė tik Artūras Milaknis). Joshas Nebo ant parketo praleido tik 13 min., Janis Strelniekas – 15 min., Nielsas Giffey – 16 min., Mantas Kalnietis – 4 min., tad poilsio lyderiams buvo suteikta. Edgaras Ulanovas rungtynes praleido.

„Labas GAS“: Jovanas Kljajičius 21 (2/9 trit.), Rapolas Ivanauskas 15 (10 atk. kam., 21 n.b.), Ignas Sargiūnas 13, Mantvydas Staniulis 8.

„Žalgiris“: Marekas Blaževičius 23 (10/14 dvit., 8 atk. kam.), Paulius Jankūnas 18 (5/5 dvit.), Tai Websteris 11, Karolis Lukošiūnas 9, Artūras Milaknis ir Tyleris Cavanaugh – po 8.

„Nepasakyčiau, kad trūko jėgų, gal kažkiek, labiau trūko šalto proto, nes žaidėme prieš patyrusią komandą ir gana gerai laikėmės tris su puse kėlinio. Patį galą taip paleisti nedovanotina. Kvaili sprendimai, klaidos – esame jauna komanda, mokysimės“, – kalbėjo Tomas Gaidamavičius.

„Buvau labai nervingas, nes žinojau, kaip laimėjome čia pastarąsias rungtynes. Žinojau, kaip kai kurie žaidėjai negali žaisti su ta pačia energija tokių rungtynių. Rezultatas nėra atspindintis realybę, nes negalėjome atsipalaiduoti iki paskutinės minutės. Kai kurių žaidimas buvo netinkamo lygio, negaliu su tuo susitaikyti“, – kalbėjo „Žalgirio“ treneris Jure Zdovcas.