Vienam garsiausių Prienų krašto sportininkų R. Maščinskui teks praleisti Olimpiadą

0
3842

2Viena viltis ėmė dužti net neprasidėjus olimpiadai, kai iširo irkluotojų Sauliaus Ritterio ir Rolando Maščinsko įgula. Oficiali versija – R. Maščinskas delnakaulį susilaužė nukritęs nuo dviračio. Neoficiali – jis traumą patyrė įsivėlęs į muštynes Lentvaryje.

Neoficialūs šaltiniai teigia, kad R. Maščinskas įsivėlė į muštynes, per kurias atletui ir lūžo ranka. Dėl šios traumos 23 metų irkluotojas turės praleisti startą, kuriam rengėsi ketverius metus. Pats sportininkas kategoriškai neigia kalbas apie incidentą gatvėje.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir Lietuvos irklavimo federacijai (LIF) vadovaujantis Dainius Pavilionis nuo komentarų susilaikė.

Sportininką užstojo ir jo treneris Mykolas Masilionis. Apie galimas muštynes patys irkluotojai, žinantys situaciją, stengiasi kalbėti kuo mažiau. Jie supranta, kad tokiu atveju R. Maščinskui grėstų bauda tiek iš LIF, tiek iš LTOK.

Bandė išvengti avarijos

„Ne, ne, jokių konfliktų nebuvo. Aš nesu konfliktiškas žmogus, – staigiai nukirto R. Maščinskas, išgirdęs klausimą apie galimas muštynes. – Tiesiog norėjau išvengti avarijos – kelią man užkirto dviratis. Ne – automobilis. Galėjau rinktis – trenktis į jį ar nukristi nuo dviračio.“

Paties sportininko pasakojimu, jis dviračiu važiavo keliu įprastu sau maršrutu, o kelionė nebuvusi išskirtinė. „Tikrai nevažiavau greitai. Žinote, kiek ten reikia nuo dviračio į žemę rėžtis. Iš pradžių pamaniau, kad ranka tik išniro, bet gydytojai pasakė, kad lūžo“, – kalbėjo irkluotojas. Pasak R. Maščinsko, irkluotojai dažnai lipa ant dviračio, kai yra tinkamos orų sąlygos. Šio sporto nedraudžia ir treneriai.

Atletas neslėpė apmaudo, kad vienas pasivažinėjimas dviračiu nubraukė 4 metų darbą, bet kvaila šios situacijos nevadino: „Gali trenktis į automobilį ir nežinia, ar gyvas liksi. Pašnekėti visi gudrūs, bet žinote, kaip būna.“

Auklėtinį užstojo treneris

Irkluotojo treneris M. Masilionis stojo į auklėtinio pusę – nors ir pripažino, kad išgirdęs sportininko versiją nesistengė išsamiau jos pasiaiškinti. „Neklausau gandų, nes žinau patį faktą – žmogus važiavo dviračiu ketvirtadienį po rytinės treniruotės, kuri vyko iki 11 val., o vėliau atletai turėjo laisvą laiką. Rolandas man paskambino penktadienį septintą valandą ryto ir ištarė: „Turime bėdą – lūžo ranka.

Aš tikrai žinau, kad jis važiavo dviračiu praleisti laisvo laiko. Vėliau aš jau nesiaiškinau, kur, kas ir kaip. Kaip treneris sulaukiau skaudžios žinios, kad lūžo ranka. Apmaudu ir gaila“, – kalbėjo M. Masilionis. Jis patvirtino ir R. Maščinsko žodžius, kad šis sportininkas yra nekonfliktiškas žmogus. Pasak trenerio, per visus darbo metus su irkluotoju jokių konfliktų nėra kilę.

Tiki tuo, kas pasakyta

1„Gandų aš nekomentuosiu. Žinome tik oficialią LIF poziciją, kad jis krito nuo dviračio. Tai labai apmaudu, bet gandai yra gandai“, – kalbėjo D. Gudzinevičiūtė. Olimpinė čempionė pripažino, kad net tuo atveju, jei R. Maščinskas griuvo nuo dviračio, jis turėjo būti atsargesnis artėjant svarbiausiam karjeros startui ir galbūt rinktis ne važinėtis gryname ore, o minti dviračio pedalus sporto salėje.

LIF prezidentas Dainius Pavilionis „Lietuvos rytui“ taip pat teigė negalintis komentuoti gandų, nes jis šalia nestovėjo, kai R. Maščinskas pateko į incidentą kelyje: „Įvairių šnekų visada atsiranda. Mus pasiekė tik tokia informacija, kad jis traumą patyrė važiuodamas dviračiu. Pats šalia nestovėjau ir nemačiau, todėl negaliu nei patvirtinti, nei paneigti, kad jis važiavo dviračiu.“ Jis pripažino tai sužinojęs iš paties R. Maščinsko.

Atsargiai rinko žodžius

D. Pavilionis, kaip ir sportininko treneris, tiki R. Maščinsko papasakota istorija. „Hipotetiškai kalbant – daug galimybių yra. Bet aš visais sportininkais pasitikiu, ypač R. Maščinsku, S. Ritteriu ir Mindaugu Griškoniu, kurie jau daug metų dirba su rinktine. Nenorėčiau ko nors teigti, bet gyvenime visko būna. Negaliu atsakyti už kiekvieną – jie yra suaugę žmonės ir už savo poelgius atsako patys“, – atsargiai kalbėjo LIF prezidentas.

Jis pridūrė, kad dabar lieka tik lieti apmaudą dėl iširusios dvivietės – jai Rio žaidynėse buvo prognozuojami medaliai: „Faktas, kad įvyko tai, kas įvyko. Tai žiaurus smūgis federacijai ir pačiam Rolandui, kuris nubraukė ketverių metų darbą. Aiškinimasis, kas ir kaip buvo, nepadės.“ „Tikime sportininku ir tuo, ką jis sako“, – lakoniškai kalbėjo ir D. Gudzinevičiūtė.

Patyrė itin skaudų smūgį

LIF vakar pranešė, kad dvivietės porą su S. Ritteriu Rio olimpiadoje sudarys M. Griškonis, turėjęs irkluoti vienvietę. Jo vietą vienviečių varžybose užims 18-metis Armandas Kelmelis.

Tokį sprendimą pasiūlė italas Giovanni Posiglione, dirbantis rinktinės konsultantu. „Smūgis tikrai didelis visai federacijai ir rinktinei.

S. Ritterio ir R. Maščinsko įgula buvo viena perspektyviausių komandų, per trejus metus laimėta daugybė medalių, tapta Europos čempionais“, – sakė treneris M. Masilionis. „Porinė dvivietė yra mūsų prioritetinė įgula Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse dėl stabilių rezultatų pastaruosius ketverius metus. S. Ritterio ir M. Griškonio porą bandėme daug metų, jos lygis yra labai artimas S. Ritterio ir R. Maščinsko komandai“, – savo sprendimą komentavo G. Posiglione.

Rio de Žaneiro žaidynės vyks rugpjūčio 5–21 d.

Parengta pagal lrytas.lt informaciją

Komentarai

komentarai