Užkirskime kelią smurto atvejams!

0
1841

Smurtas artimoje aplinkoje – visuomenėje itin opi problema.

Vasario 10 dieną Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato (toliau – Prienų r PK) vyriausioji tyrėja Edita Kubilienė ir vyresnioji tyrėja Ina Raškevičienė dalyvavo susitikime su Stakliškių seniūnijos socialinės rizikos šeimomis.

Pareigūnė Edita Kubilienė kalbėjo apie smurtą artimoje aplinkoje, šeimoje. Apibūdino smurto sąvoką, priežastis dėl kurių kyla smurtas, smurto rūšis. Pabrėžė, kad 2016 m. Prienų  r. PK užregistruota pranešimų apie smurto atvejus – 767, padėta 93 ikiteisminiai tyrimai dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Vyresnioji tyrėja Ina Raškevičienė supažindino su administracine ir baudžiamąja atsakomybe už smurtą artimoje aplinkoje. Kovai su smurtu pasitelkiama pati griežčiausia atsakomybės forma – baudžiamoji atsakomybė. Atkreipė dėmesį, kad nuo 2017-01-01 įsigaliojusiame naujajame Administracinių nusižengimų kodekse yra numatyta atsakomybė už melagingą pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje ar piktnaudžiavimą smurtą patyrusio asmens teisėmis.

Policija primena, kad smurtas artimoje aplinkoje yra žmogaus teisių ir laisvių pažeidimas, todėl jei patiriate bet kokios rūšies ar formos smurtą, arba pažįstate ką nors, kas tai patiria, nebijokite kreiptis profesionalios pagalbos į psichologą, teisininką, medicinos įstaigą, policiją. Praneškite policijai per policijos elektroninių paslaugų sistemą http://www.epolicija.lt, bendruoju pagalbos telefonu 112.

Taip pat galite kreiptis į specializuotų centrų darbuotojus, kurie rūpinasi smurto aukomis, pataria, kur gauti psichologinės, socialinės, teisinės, sveikatos priežiūros, švietimo, apgyvendinimo ar kitokios pagalbos.

Prienų r. PK informacija

Komentarai

komentarai