Užgavėnių šventė „Gintarėlyje“

0
1215

Vasario 25-osios saulėtą rytą su gera nuotaika Prienų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė laukė šventės. Ugdytiniai pasipuošę užgavėnių personažais laukė savo grupėse persirengėlių svečių.

Užgavėnės – viena triukšmingiausių švenčių. Šventės tikslas – suburti bendruomenę Užgavėnių šventimui, puoselėti liaudies tradicijas ir papročius. Visą savaitę mūsų ugdytiniai kartu su pedagogėmis ruošėsi šiai šventei: gamino užgavėnių kaukes, mokėsi šventei būdingų šūkaliojimų, pajuokavimų. Kartu su meninio ugdymo pedagoge Linute Vitkauskiene mokėsi Užgavėnių dainų, žaidimų. Visų grupių vaikai džiaugėsi sočiomis blynų vaišėmis, kurių tėveliai nepagailėjo, ir dar draugui pavaišint įdėjo. Mažieji „Pelėdžiukai“ patys pabandė kepti gardžius vaflinius blynus ir nesulaukę šventės pradžios visą rytą juos skanavo.

Šventė prasidėjo persirengėlių ėjimu per grupes, skambėjo dainos, muzika, visi patyrė gerų emocijų. Vėliau stebėjo Kanapinio ir Lašininio kovą – virvės traukimą. Ugdytiniai džiaugėsi, kad kovą laimėjo Kanapinis – reiškia pavasaris ne už kalnų. Degindami lopšelio-darželio auklėtojos Ritos Balaikienės kurtą Morę visi linksmai nusiteikę triukšmavo, varė žiemą lauk, skandavo „Šalta žiema šalin eina, jau pavasaris ateina“.

Strielčių ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Zuikučių“ grupės mažųjų persirengėlių klegesys pakvietė visus į šviesią salę. Lašininis su Kanapiniu varžėsi, kuris iš jų gražesnis, protingesnis. Lašininis ragino valgyti kuo daugiau, o Kanapinis mokė, kad reikia valgyti kuo mažiau. Šventės kulminacija – Morės deginimas, o su ja kartu negerų darbų, blogų minčių, pykčio atsikratymas.

Vaikai džiaugėsi, kad ateina pavasaris ir šių metų šilta žiema išvyta iš darželio kiemo.

Prienų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ informacija

Komentarai

komentarai