Tarptautinio projekto „Pacų giminės paveldas kaip bendros turizmo plėtros abipus sienų pagrindas“ baigiamoji konferencija Prienuose

0
298

Gruodžio 16 d. Prienuose vyko tarptautinio projekto „Pacų giminės paveldas kaip bendros turizmo plėtros abipus sienų pagrindas“ baigiamoji konferencija.

Projektą įgyvendino Prienų r. savivaldybės administracijos kartu su Vilkaviško turizmo ir informacijos centru bei Suvalkų apskritimi (Lenkija) 2019-2022 m.

Konferencijoje dalyvavo Prienų r. savivaldybės projekto įgyvendintojų komanda, partneriai iš Vilkaviškio ir Lenkijos bei svečiai: Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Vilkaviškio r. savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Suvalkų apskrities vadovas Vitoldas Kovalevskis.

Konferencijoje nuskambėjo keletas įdomių pranešimų: „Jiezno dvaras: nuo itališkos vilos iki prancūziškos pilies“ (pranešėjas Dr. Marius Daraškevičius) bei „Su Pacų gimine (Pacais) susiję paminklai Prienuose, Vilkaviškyje ir Suvalkuose“ (pranešėja Kardonolo Stefano Višinskio universiteto Istorijos mokslų fakulteto Meno istorijos instituto profesorė, Meno istorijos modernaus meno katedros vedėja, habilituota mokslų daktarė Anna Sylvija Čyž).

Vėliau vyko diskusija, kurią moderavo Prienų r. savivaldybės administracijos direktorė, projekto vadovė Jūratė Zailskienė. Diskusijoje dalyvavo projekto partnerių atstovai bei Birštono savivaldybės administracijos direktorė Jovita Tirvienė.

Mintimis apie projekto įgyvendinimą Suvalkuose, Vilkaviškio regione ir Prienų rajone pasidalijo pranešėjai Konradas Charmuszko, Alma Brazytė ir Jūratė Zailskienė. J. Zailskienė padėkojo projekte dirbusiai savo komandai, partneriams už kartu atliktą didelį darbą, kuris reikšmingas tiek istorine, tiek turizmo skatinimo prasme.

Sveikinimai ir padėkos žodžiai konferencijos metu skambėjo ne kartą. Ir savivaldybių merai, ir partneriai džiaugėsi įgyvendintu projektu bei bendradarbiavimu. Nors, kaip pripažinta, buvo daug iššūkių, visi pasirodė įveikiami ir davė neįkainojamos patirties.

Konferenciją vedė Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos metodininkė Dalia Bredelienė.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai