Susitikimas su poete, prozininke, dramaturge, eseiste Renata Šerelyte

0
289

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka eilinį kartą pakvietė skaitytojus į „Gurmanų restoraną“.

Liepos 19 d. jiezniškiai mėgavosi poetės, prozininkės, dramaturgės, eseistės Renatos Šerelytės kūryba ir literatūros kritikės Žydronės Kolevinskienės įžvalgomis.

Anot literatūros kritikės Žydronės Kolevinskienės, „autorė rašo vaikams, paaugliams, suaugusiems. Debiutavusi 1995 m., pernai šventusi kūrybos dvidešimt penkmetį, Renata Šerelytė, rinkiniu „Balandų ratas“ atėjo į novelistikos lauką ir sėkmingai jame įsitvirtino. Tai liudija įteiktos Žemaitės, Antano Vaičiulaičio, Jurgos Ivanauskaitės literatūrinės premijos ir išleistos knygos, kurių skaičius pasiekė trisdešimt.“

Susitikimo metu daugiausia buvo kalbama apie naujausią romaną „Pro rūdijančią naktį“, jo veikėjus. Autorė prisipažino, kad rašydama knygą ji rėmėsi istoriniais faktais, istorine dokumentika ir šaltiniais, autentiškais amžininkų liudijimais, norėjo papasakoti apie paskutinįjį Aukštaitijos partizaną Antaną Kraujelį-Siaubūną, jo gyvenimą ir kovą už Lietuvos laisvę žmogiškai, paprastai, su humoru. Literatūros kritikė Žydronė Kolevinskienė pabrėžė, kad siužetinės linijos, veikėjai, laikas atkeliauja į paskutiniąją knygą iš „Mėlynbarzdžio vaikų“, todėl rekomendavo atrasti autorę skaitant anksteniuosius kūrinius.

Renginys organizuotas įgyvendinant projektą „Gurmanų restoranas. Dienos pietūs: Šviežia knyga“. Projekto rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba, Prienų rajono savivaldybė.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Komentarai

komentarai