Seniūnų pasitarimas

0
2681

Rugpjūčio 21 d. Savivaldybėje vyko seniūnų pasitarimas. Pasitarime dalyvavo Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus specialistai.

Pasitarime aptarti atliekų tvarkymo, gatvių apšvietimo, kelių priežiūros ir registracijos, planuojamų ir vykdomų šių metų darbų, seniūnijų vidinės darbo tvarkos ir kiti klausimai.

Pasitarimo metu nemažai dėmesio skirta esamai komunalinių atliekų tvarkymo savivaldybėje situacijai aptarti. Akcentuotos atliekų tvarkymo problemos, kurios kyla dėl nenoro tvarkyti atliekas civilizuotai, vengimo mokėti už atliekų tvarkymą pagal galiojančius teisės aktus, taip pat aptarti planuojami pokyčiai. Atkreiptas dėmesys į atliekų tvarkymo problemą sodų bendrijose, taip pat Stakliškių ir Jiezno seniūnijose, kur yra daug turizmo paslaugas (baidarių nuomos, lauko poilsiaviečių ir kt.) teikiančių verslo įmonių. Seniūnai buvo supažindinti su nauja įrengtų konteinerinių aikštelių ženklinimo tvarka, paprašyta atkreipti dėmesį, kad privažiavimai prie aikštelių specialiajam transportui nebūtų užstatomi individualiais automobiliais.

Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus specialistai informavo apie remontuojamus kelius, asfaltuojamus bei rengiamus asfaltuoti žvyrkelius. Anot specialistų, visi numatyti kelių tvarkymo darbai vyksta pagal planą. Sutaupius lėšų šiais metais bus asfaltuojama ir Prienų Jaunystės g., esanti šalia Prienų ligoninės.

Seniūnai informuoti apie Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos priimtą sprendimą panaikinti prekybos vietas Balbieriškio (prie Balbieriškio atodangos) ir Išlaužo (prie autobusų stotelės Išlauže) seniūnijose. Direkcijos sprendimo motyvas – prekyba šiose vietose kelia pavojų eismo saugumui, nes atitraukia vairuotojų dėmesį, gali būti staigiai stabdoma ir pan.

Pasitarimo metu administracijos direktorė J. Zailskienė ragino seniūnijų vadovus skirti daugiau dėmesio darbų planavimui, lėšų srautų įvairiems darbams valdymui ir suderinimui su specialistais, seniūnijų turto apskaitai, apleistų pastatų, žemės sklypų registracijai ir kontrolei. Taip pat paprašė suplanuoti tikslines lėšas žvyrkeliams asfaltuoti 2020 m. ir pateikti Savivaldybės specialistams. Kai kuriose seniūnijose administracijos vadovė pasigedo glaudesnio bendradarbiavimo tarp visų sričių seniūnijoje dirbančių specialistų, informacijos srautų valdymo.

Kaip pabrėžė Eismo saugumo komisijos pirmininkė mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, planuojama organizuoti susitikimus su naujai išrinktais seniūnijų seniūnaičiais ir aptarti eismo saugumo klausimus – eismo saugumo priemonių poreikį ir kriterijus, kuriais vadovaujantis bus rengiama rajono eismo saugumo programa.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai