Sėkmė mokinių kūrybos konkurse „Lietuvos už laisvę ir netekčių istorija“

0
2442

Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos 4 klasės mokinė Morta Žuklytė dalyvavo respublikiniame mokinių kūrybos konkurse „Lietuvos už laisvę ir netekčių istorija“.

Morta nupiešė piešinį „Kelionė į Sibirą“, kuriame pavaizduotas į tremtį dardantis traukinys, pro kurio langus žvelgia skausmą patyrusių žmonių akys. Mergaitei žmonių veiduose, nulipdytuose iš molio, pavyko perteikti emociją. Morta, kurią konkursui ruošė dailės mokytoja Aušra Deltuvienė, tapo pirmos vietos laimėtoja.

Morta buvo pakviesta į konkurso laureatų apdovanojimų renginį, kuris vyko 2019 m. gegužės 10 d. Vilniuje. Laureatai lankėsi LR Seime, Laisvės kovų ir okupacijų muziejuje, jiems buvo organizuota ekskursija po Vilniaus senamiestį. Apdovanojimų šventė vyko Vilniaus mokytojų namuose. Renginyje dainavo aktorius ir dainininkas Giedrius Arbačiauskas ir dainininkė Veronika Pavilionienė, ji ir vedė renginį .

Mortai didelį įspūdį padarė Laisvės kovų ir okupacijų muziejus. „Vien tik pagalvojus apie už laisvę kovojusius ir žuvusius partizanus kilo liūdnos mintys“, – pasakojo mergaitė. Mortai šis apdovanojimas pats įspūdingiausias.

Aušra Deltuvienė

Komentarai

komentarai