Atsakingų institucijų atstovai apžiūrėjo partizanų žūties įamžinimo ir įpaveldinimo vietas „Žiburio“ gimnazijos ir „Ąžuolo“ progimnazijos teritorijose

0
2199

Šiuo metu yra rengiamas Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos sporto aikštyno atnaujinimo techninis darbo projektas. Tačiau iš Kultūros paveldo departamento buvo gautas raštas, kuriame nurodoma, kad dalis minimo sporto aikštyno bus įtraukiama į LR kultūros vertybių registrą kaip Lietuvos partizanų užkasimo vieta ir kapas. Kultūros vertybių registrą papildys ir planuojamas įteisinti partizanų užkasimo vietos bei buvusių liuteronų kapinių kompleksas „Žiburio“ gimnazijos teritorijoje. Joje Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencinių tyrimų centras artimiausiu metu ruošiasi įrengti paminklinę lentą su 45 gimnazijos mokytojų ir mokinių, žuvusių partizaninėse kovose, pavardėmis. Aplinką sutvarkys Savivaldybė savo lėšomis ir restauruos šioje vietoje esantį paminklą. Apibrėžus ir patikslinus buvusių liuteronų kapinių ir partizanų užkasimo vietos ribas visa teritorija taps kultūros paveldo objektu, kuriame, vykdant bet kokius darbus, yra taikomi specialūs reikalavimai.

Dėl susiklosčiusios situacijos projektuotojai negalėjo tęsti darbų, todėl birželio 13 d. Savivaldybės administracija organizavo pasitarimą su atsakingų institucijų atstovais. Pasitarime dalyvavo Kultūros paveldo departamento, Kultūros paveldo centro, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencinių tyrimų centro, „Žiburio“ gimnazijos, Prienų krašto muziejaus atstovai, archeologas. Jo metu buvo aptartos problemos, patikslintos būsimų kultūros paveldo objektų teritorijų ribos. Gavę iš Kultūros paveldo departamento patikslintas specialiąsias sąlygas, projektuotojai sutartinius įsipareigojimus galės vykdyti toliau. Šiais metais turėtų prasidėti ir sporto aikštyno darbai.

Sporto aikštynui atnaujinti šiais metais LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija skyrė 158 000 eurų. Už šias lėšas bus sutvarkytas futbolo aikštynas, atnaujinta danga, rekonstruoti bėgimo takai. Iš viso projektui įgyvendinti planuojama skirti 232 000 eurų.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai