Saulės užtemimas bus matomas ir Prienuose

0
1831

1Šių metų kovo 20 dieną 12:04 Lietuvos laiku saulės užtemimas pasieks savo maksimumą. Prasidės 10 val. 55 min. baigsis 13 val. 14 min. Užtemimo poveikis bus juntamas iki dviejų savaičių prieš ir po užtemimo. Tuo laiku nepalanku priimti svarbius sprendimus, pasirašyti sutartis, operuotis, nepalankios ilgalaikės kelionės.

Šis metas turės įtakos dvasinei ir psichinei būsenai, šiukštu meluoti, gudrauti, grubiai elgtis, alkoholis tik paaštrins iliuziškumą, realybės ignoravimą, bus daromi klaidingi sprendimai tai turės įtakos, trumpiausiai, pusmečiui.

Reikia labai saugoti akis – negalima žiūrėti plikomis akimis į žėrintį Saulės diską. Tam tinka specialiai užtamsinti stiklai. Fotojuostelės irgi visiškai nesulaiko UV spindulių, o akies lęšiukas, kadangi žiūrime pro tamsų daiktą, yra atsivėręs. Tai dar blogiau, nei žiūrėti į saulę plika akimi. Viena iš rekomendacijų yra suvirintojų naudojamas tamsus stiklas. Geriausia naudoti specialiai saulei stebėti skirtą plėvelę, kurią galima įsigyti astronomijos parduotuvėse.

Specialiu teleskopu penktadienio užtemimą numatoma stebėti Molėtų astronomijos observatorijoje, o didmiesčių gyventojus įspūdingų vaizdų kviečia pažiūrėti astronomų mėgėjų klubas „Albireo“.

Tai bus didžiausias Lietuvoje matomas Saulės užtemimas nuo 1999 metų. Artimiausias, bet gerokai mažesnis, užtemimas vyks 2021 metais. Pastarąjį kartą visiškas Saulės užtemimas mūsų šalyje buvo matomas 1954-aisiais metais.

„Gera Prienuose“

 

 

 

Komentarai

komentarai