„Prienų“ vyr. treneris T.Stankevičius: „Neverta svajoti apie patekimą į atkrentamąsias“

0
1390

1LKL čempionate liko sužaisti ketvirtadalį reguliaraus sezono rungtynių. Aštrėja kova lyderių grupėje, bet ir turnyro lentelės apačioje besirikiuojančios komandos nesijaučia ramiai. Radikalias permainas per sezoną išgyvenusi Prienų „Prienai“ komanda dabar užima 9 vietą. Prienų krepšininkai atrodo pamiršo pergalių skonį. Jie pralaimėjo jau 17 rungtynių iš eilės. Šios komandos vyr. treneris  Tadas Stankevičius neslepia, kad nesėkmių serija turi objektyvias priežastis.

„Pirmą ratą mes pradėjome su pilna sukomplektuota 12 žmonių komanda, ir tada dar džiugino rezultatai, tiek mane, tiek ir vadovybę. Paskui, turėjome šiokių tokių bėdų, kurios tęsiasi iki dabar. Visas startinis penketas yra palikęs komandą, manau, tai yra suprantami dalykai kodėl tęsiasi visi pralaimėjimai“, – „Radiocentro“ laidai „BEKO-LKL apžvalga“ teigė T.Stankevičius.

Jeigu Prienų ekipa būtų išsaugojusi sezono pradžioje turėtą sudėtį, tai galėtų drąsiai patekti į atkrentamąsias varžybas. O dabar, būdami 9 vietoje, „Prienų“ krepšininkai, stratego teigimu, net viršija savo galimybes. Dabar Prienų komanda apie patekimą į aštuonetuką net nebesvajoja.

„Būkime realistai, mes galime būti labai dideli optimistai, bet geriau būti realistais. Šiai dienai svajoti apie aštuonetuką neverta, tai yra labai sunkiai įgyvendinama, o kalbame apie tai, kad reikia išsaugoti vietą LKL“.

Visiems aišku, kad pasiekti šį tikslą „Prienų“ krepšininkams būtų lengviau, jeigu jie nutrauktų nesėkmių seriją.

„Viena kita pergalė būtų kaip gurkšnis gaivaus oro ir galėtume lengvai gyventi. Šiai dienai, mes nesame labai ramūs dėl savo vietos ir pergalės mums labai padėtų“.

Norint pagaliau iškovoti pergalę, pasak Tado Stankevičiaus, prieniškiams visų pirma būtina sustiprinti pasitikėjimą savo jėgomis.

„Mano nuomone, yra labai stiprios psichologinės problemos komandoje. Visgi 17 pralaimėjimų iš eilės duoda žinoti apie save. Kiekvieną kartą sakau vyrams, kad reikia pradėti tikėti tuo, kad jūs galite, o ne tuo, kad esate nevykėliai. Sudėtis šiai dienai gali kažką padaryti, tik reikia tikėti savimi“.

O kol nėra galimybės džiaugtis pergalėmis, „Prienų“ ekipos strategas gali pasidžiaugti auklėtinių kovingumu.

„Džiugina ir teikia viltį tai, kad mes sugebame su labai rimtomis komandomis, kaip „Žalgiris“ ar „Neptūnas“, net vieną ar pusantro kėlinio kovoti. Paskui atsiranda klaidos, meistriškumo stoka, nuovargis, bet mes kažkiek tai laiko galime kovoti. Tai turėtų duoti stimulą stengtis toliau, patikėti ir nugalėti psichologinę įtampą“.

Be to, Tado Stankevičiaus laukia dar vienas iššūkis, LKL „Žvaigždžių dienos“ trenerių karavano konkursas. Prieniškių strategas nežiūri į jį pro pirštus.

„Ruošiuosi netgi per daug. Turėjome situacijų, kad treniruotėse tekdavo ir man pabėgioti su vyrais kartu. Esu pasiruošęs ir pasiryžęs dalyvauti“, – neslėpė ambicijų „Prienų“ strategas.

lkl.lt

 

Komentarai

komentarai