Rašytojas Vytautas Bubnys į savo gimtinę sugrįžo knygomis…

0
368

Rugsėjo 8 d. Prienų krašto muziejuje vyko rašytojo Vytauto Bubnio 90-ųjų gimimo metinių minėjimas, į kurį susirinko daug garbių svečių, rašytojo amžininkų, draugų ir bičiulių. Renginio metu buvo atidaryta V. Bubnio biblioteka, eksponuojama Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos parengta fotografijų paroda „Vytauto Bubnio atsivėrimai“.

Renginys prasidėjo aktoriaus Rimvydo Jurkšos skaitomu V. Bubnio apsakymu „Knyga“ iš knygos „Baltas vėjas“.

Anot renginio vedėjos Prienų krašto muziejaus direktorės Lolitos Batutienės, V. Bubnys visą savo gyvenimą išliko Prienų krašto žmogumi. Jis labai mylėjo savo tėviškę, savo kraštą, niekada jo nepamiršo. „Kad ir į kokias tolimas šalis benuvyktum, kad ir kokiuose rūmuose apsistotum, kad ir kaip jaukiai ten pasijustum, bet po kelių dienų, po savaitės kitos išgirsti tylų namų balsą, akių nesumerkęs išvysti beržų mosavimą ir į tave žvelgiančias, tavęs laukiančias akis. O pargrįžęs supranti – ne pirmąsyk supranti – tavo siela nebuvo niekur iškeliavusi, tai ji šaukė tave. Nes čia tu labiausiai reikalingas, nes tik čia, tarp savųjų, tu esi tu ir tavo darbas turi tikros prasmės. Čia tavo pradžia, čia tavo pirmieji žingsniai į didesnį pasaulį, čia tavo tikėjimas, viltis ir meilė. Ir meilė. Meilė tėviškei, meilė protėvių žemei, meilė pirmajam tavo miestui – Prienams“, – yra rašęs V. Bubnys.

Simbolinę V. Bubnio bibliotekos atidarymo juostelę perkirpo Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, rašytojo žmona Elena Kurklietytė ir Prienų krašto muziejaus direktorė L. Batutienė. Meras, kreipdamasis į susirinkusiuosius, sakė: „Vytautas ir Elena – žmonės, kurie ypatingai lepino kraštiečius savo dėmesiu. Knygų pristatymai, didžiausios šventės, garbių žmonių pagerbimai, prasmingi susibūrimai – visi susitikimai buvo labai šilti ir malonūs. Puiku, kad kartu su muziejumi, gerbiama Elena atradome vietą, kuri bus dar vienas patrauklus ir lankomas objektas. Ir toliau dalinsimės idėjomis ir kartu sieksime, kad Vytauto Bubnio atminimas būtų dar prasmingiau įamžintas mūsų krašte“.

V. Bubnio žmona E. Kurklietytė džiaugėsi, jog, kaip ir svajojo Vytautas, knygos neiškeliavo kažkur, o bus saugomos jo gimtinėje, muziejuje. Kol kas tai tik dalis bibliotekos, apie tūkstantis knygų ir žurnalų – asmeninė kūryba, taip pat enciklopedijos, draugų ir artimų bičiulių dovanotos knygos, dedikuotos knygos, knygos, išverstos į kitas kalbas – antra tiek bibliotekos lentynas dar papildys.

E. Kurklietytė dėkojo Prienų rajono savivaldybei, muziejui, viešajai bibliotekai už visas idėjas, iniciatyvas ir pagalbą, kuri lydėjo rašytojo sugrįžimo namo keliu. Nuoširdų ačiū tarė ir visiems krašto žmonėms, kurie skaitė ir mylėjo Vytautą Bubnį.

Apie V. Bubnio bibliotekos kelią į Prienų krašto muziejų bei bibliotekoje sukauptas knygas papasakojo muziejaus direktorės pavaduotoja, vyr. fondų saugotoja Ernesta Juodsnukytė. Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos direktorė Daiva Čepeliauskienė trumpai pristatė bibliotekos parengtą parodą „Vytauto Bubnio atsivėrimai“.

Renginyje atsiminimais apie rašytoją, jo mokslo metus Prienuose, kūrybą, apie vykusius literatūrinius, filosofinius ir gyvenimiškus pokalbius pasidalijo gražus žiedas eruditų: literatūrologas prof. Petras Bražėnas, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė, rašytoja Aldona Ruseckaitė, bendraklasė, buvusi mokytoja Marija Vitkauskaitė.

Keletą labiausiai atmintin įstrigusių prisiminimų apie tėvelį papasakojo rašytojo V. Bubnio sūnus Vygintas. Ištraukas iš rašytojo kūrybos skaitė Aušra Sarnickienė, Karolis Pūkas, Danielius Aldakauskas. Renginį dainomis papuošė Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokytoja Roma Ruočkienė ir jos vadovaujami gimnazistai.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai