Puolime spindėjęs „Žalgiris“ per pirmąją mačo pusę susitvarkė su svečiais iš Prienų

0
253

LKL lyderių ir autsaiderių akistatoje Helovino vakarą – bauginantis Kauno „Žalgirio“ (8-0) puolimas. Jure Zdovco auklėtiniai namuose 103:77 (32:16, 29:24, 20:23, 22:14) nepaliko vilčių lygos autsaideriams Prienų „Labas GAS“ (0-7).

Favoritai sąlygas diktuoti pradėjo nuo pirmųjų minučių – spurtas 15:2 jau pirmojo kėlinio viduryje leido įgyti dviženklį pranašumą 20:7. Antrojo kėlinio pradžioje skirtumas tarp komandų jau buvo triuškinantis – 41:21.

Netrukus „Žalgiris“ talžė varžovus 58:30, ir nors įpusėjus susitikimui „Labas GAS“ krepšininkai kuriam laikui buvo varžovus pristabdę, ketvirtajame kėlinyje kauniečiai vėl padidino pranašumą bei užfiksavo savo šio sezono rezultatyvumo rekordą.

Į pergalę Kauno ekipą vedė be klaidų atakavęs Lukas Lekavičius, kuris per 22 minutes pelnė 19 taškų (2/2 dvit., 5/5 trit.), perėmė 3 kamuolius ir surinko 25 naudingumo balus. Tyleris Cavanaugh per 20 minučių prie pergalės pridėjo 15 taškų.

Pralaimėtojams Juwanas Durhamas per 22 minutes surinko 16 taškų.

Nugalėtojai itin taikliai atakavo iš toli – jie pataikė 14 tritaškių iš 25 (56 proc. taiklumas), o kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 37:21.

„Negaliu būti patenkintas šiomis rungtynėmis. Sužaidėme geras pirmas 8 minutes ir atsipalaidavome. Pirmoje mačo pusėje praleidome 40 taškų, panašiai ir antroje. Tai nėra priimtina. Darėme klaidas ir puolime, ir gynyboje, o pralaiminėdami mačus Eurolygoje negalime sau leisti daryti tokių klaidų žaisdami vietiniame fronte“, – po mačo sakė J. Zdovcas.

„Džiaugiamės bent jau tuo, kad privertėme Eurolygos komandą po dvigubos savaitės ketvirtajame kėlinyje mus spausti. Supykdėme juos, davėme kovą, nenusileidome ir parodėme, kad atvykome čia ne pasivaikščioti ir pažiūrėti į jų gražias aprangas, o kovoti“, – auklėtinių kovingumu pasidžiaugė „Labas GAS“ strategas Marius Leonavičius.

J. Zdovco kariauna vertėsi be traumuotų Emmanuelio Mudiay ir Joffrey Lauvergne’o, o dėl šeimos pagausėjimo nerungtyniavo ir Janis Strelniekas.

„Labas GAS“: Juwanas Durhamas 16 (6 atk. kam.), Isiah Umipigas ir Erikas Venskus po 9, Mintautas Mockus 8, Mantvydas Staniulis ir Rapolas Ivanauskas po 7.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 19, Tyleris Cavanaugh 15, Edgaras Ulanovas 12 (6 atk. kam.), Nielsas Giffey ir Paulius Jankūnas po 10, Artūras Milaknis ir Mantas Kalnietis (7 rez. perd.) po 9, Joshas Nebo (8 atk. kam.), Marekas Blaževičius ir Karolis Lukošiūnas po 7.