Priimti sprendimai dėl renginių organizavimo ir mokinių testavimosi rudens atostogų metu

0
446

Spalio 27 d. vyko nuotolinis Prienų rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) posėdis, kuriame aptarta epidemiologinė situacija rajone, kiti klausimai.

Į posėdį buvo pakviesti Savivaldybės vadovai – meras Alvydas Vaicekauskas, vicemerė Loreta Jakinevičienė, mero patarėja Agnė Dargužienė, taip pat Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Ilona Lenčiauskienė.

ESOC vadovo pavaduotojas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Algis Marcinkevičius paprašė Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausiojo specialisto (savivaldybės gydytojo) Virginijaus Slautos aptarti epidemiologinę situaciją rajone.

Anot V. Slautos, situacija rajone yra sunki, židiniai išlieka mokyklose, pavieniai atvejai pasitaiko globos, gydymo įstaigose. Dėl vis augančio susirgimų COVID-19 liga skaičiaus gydytojas siūlė priimti sprendimus dėl renginių organizavimo bei testų išdavimo mokiniams į namus.

Visuomenės sveikatos biuro direktorė I. Lenčiauskienė pabrėžė, kad testų dalinimas vaikams į namus atostogų metu netikslingas, kadangi testuojantis reikia laikytis testavimo rekomendacijų (testas gali būti atliktas neteisingai).

Atsižvelgdama į pastabas ir rekomendacijas ESOC priėmė nutarimą Savivaldybės biudžetinėms įstaigoms uždrausti renginius uždarose patalpose ir lauke nuo š. m. spalio 29 d. iki lapkričio 14 d. (įskaitytinai).

Repeticijos taip pat atšaukiamos arba gali vykti nuotoliniu būdu. Kitiems organizatoriams rekomenduojama neorganizuoti renginių uždarose patalpose.

Mokinių testavimui ir testų išdavimui į namus nepritarta, testavimasis bus tęsiamas, kai mokiniai po atostogų grįš į mokyklas.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai