Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio pirmenybių ketvirtfinalio varžybų rezultatai

0
2493

Vasario 17 d. Prienų KKSC salėje vyko Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio pirmenybių ketvirtfinalio varžybų etapas. Pirmajame susitikime dėl vietos pusfinalyje kovojo „Pušynė“ ir „Šilavotas“. „Pušynė“ rungtynes pradėjo susikausčiusi, komandai niekaip nesisekė pataikyti iš patogių situacijų, o tuo pasinaudojęs „Šilavotas“ po pirmojo kėlinio išsiveržė į priekį 15:8. Antrajame kėlinyje „Pušynės“ puolimą pagyvino aikštelėje pasirodęs N. Mitrulevičius, tuo tarpu kitoje barikadų pusėje įsisiautėjo L. Kurtinaitis ir A. Senavaitis – jų taiklių metimų dėka „Šilavotas“ susikrovė jau dviženklį pranašumą – 41:30 po dviejų kėlinių. Trečiajame ketvrityje „Šilavotas“ pabėgo į priekį 55:39, tačiau tada „Pušynė“ surengė spurtą 8:0 ir vėl atgaivino intrigą. „Užsikūręs“ M. Leonavičius metė vieną taiklų tritaškį po kito, o iš viso turėto „Šilavoto“ pranašumo liko vos 2 taškai – 61:59. Lemiamame ketvirtyje M. Leonavičius pataikė dar tris tolimus metimus, tačiau sėkmingomis atakomis atsakė L. Kurtinaitis ir A. Senavaitis. Kuomet atrodė, kad „Šilavotas“ jau laimės rungtynes, 5-ąją pražangą gavo jų lyderis L. Kurtinaitis. „Pušynė“ ėmė spausti savo varžovus, o pasimetę šilavotiškiai vos neatidavė pergalės: jiems pirmaujant vienu tašku, prie baudų metimo linijos stojo M. Birbalas, o iki rungtynių pabaigos buvo likusios vos 4 sekundes. Deja, Mindaugas pataikė tik vieną baudos metimą ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Pratęsimas prasidėjo taikliu A. Sinkevičiaus tritaškiu, tačiau A. Senavaitis ir G. Navickas taip pat buvo taiklūs ir „Šilavotas“ vėl išsiveržė į priekį. „Pušynės“ atakos buvo bevaisės, o „Šilavoto“ pergalę galutinai įtvirtino taiklūs V. Mieldažio ir N. Senavaičio baudų metimai. Vos nuaidėjus finalinei sirenai aikštelėje įvyko labai nemalonus epizodas: „Pušynės“ žaidėjas A. Sinkevičius užpuolė vieną iš rungtynių teisėjų. Pirmenybių organizatoriai svarstys nesportišką A. Sinkevičiaus elgesį ir spręs dėl tolimesnio jo rungtyniavimo šiose pirmenybėse.

„Šilavotas“ – „Pušynė“ 89:83 (15-8 26-22 20-29 17-19 11-5)
Rezultatyviausi žaidėjai:

„Šilavotas“: L. Kurtinaitis 26, A. Senavaitis 23, G. Navickas 16;
„Pušynė“: M. Leonavičius 23, A. Sinkevičius 14, G. Andreikėnas 13.
„Pušynės“ komandos žaidėjas A. Sinkevičius nubaustas technine pražanga.

Kitose rungtynėse susitiko „PMVD“ ir „Stakliškės“. „PMVD“ užtikrintai gynėsi ir ir po taiklių P. Ivanausko ir M. Seiliaus metimų išsiveržė į priekį 21:15. Antrajame ketvirtyje pagaliau atgijo ir „Stakliškių“ puolimas: po krepšiu puikiai tvarkėsi M. Nenartavičius, o keletą sėkmingų prasiveržimų surengė E. Keblikas. Po dviejų kėlinių 42:41 jau pirmavo „Stakliškės“. Trečiajame kėlinyje ir toliau vyko atkakli kova: T. Švedo tritaškiai leido stakliškiečiams pabėgti į priekį, tačiau „PMVD“ vėl priartėjo prie savo varžovų ir po trijų kėlinių atsiliko tik 5taškų skirtumu – 57:62. Paskutiniajame kėlinyje „PMVD“ krepšininkams akivaizdžiai ėmė trūkti ne tik jėgų, bet ir sėkmės: stakliškietis A. Kaminskas pataikė du tritaškius sulig 24 sekundžių sirena, o „PMVD“ žaidėjai prametė ne tik iš toli, bet ir iš po krepšio. „Stakliškės“ po truputį didino savo pranašumą ir užtikrintai nužygiavo pusfinalio link, laimėdami rungtynes rezultatu 83:67.

„Stakliškės“ – „PMVD“ 83:67 (15-21 27-20 20-16 21-10)

„Stakliškės“: M. Nenartavičius 30, A. Kaminskas 12, E. Keblikas 11;
„PMVD“: P. Ivanauskas 18, M. Seilius 12, E. Zamblauskas 10.

„Dvariukas“ galingai pradėjo ketvirtfinalio rungtynes su Balbieriškio „Ringiu“: jų spurtas rungtynių pradžioje 11:0 pasiuntė rimtą įspėjimą „Ringiui“. Balbieriškiečiai netruko susiimti, o trys taiklūs I. Sinkevičiaus tritaškiai sumažino komandos atsilikimą iki 4 taškų – 19:23 po pirmo ketvirčio. Antrajame kėlinyje vyravo žaidimas taškas į tašką. I. Sinkevičius ir toliau tęsė taiklių metimų maratoną, tuo tarpu „Dvariuko“ gretose dominavo A. Tilindės ir D. Petkevičiaus duetas. Įpusėjus susitikimui „Dvariukas“ buvo priekyje 42:37. Trečiajame ketvirtyje po dar keturių taiklių I. Sinkevičiaus tritaškių buvo sumažinęs atsilikimą iki minimumo, tačiau tada tas pats I. Sinkevičius buvo nubaustas antrąja technine pražanga, dėl kurios rungtynės jam baigėsi anksčiau laiko. Lyderio estafetę iš jo perėmė M. Burbulevičius, kurio sėkmingi reidai po krepšiu leido „Ringiui“ dar pakovoti dėl pergalės. Tačiau kitoje aikštės pusėje ryškiai spindėjo D. Petkevičiaus žvaigždė: pastarasis pataikė keletą fantastiškų tritaškių, po kurių „Dvariuko“ komandos traukinys jau nebesustojo. „Dvariukas“ iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 98:85 ir žengė į pusfinalį.

„Dvariukas“ – Balbieriškio „Ringis“ 98:85 (23-19 19-18 23-24 33-24)

„Dvariukas“: A. Tilindė ir D. Petkevičius po 38, D. Šeškus 16;
„Ringis“: I. Sinkevičius 42, M. Burbulevičius 21, A. Mitrulevičius 8.
„Ringio“ komandos žaidėjas I. Sinkevičius nubaustas dviem techninėmis pražangomis.
„Dvariuko“ komandos atsarginių žaidėjų suolelis nubaustas technine pražanga.

Dėl paskutinio kelialapio į pusfinalį kovojo „Stadionas“ ir „Prienai-Tango pizza“. Pirmajame kėlinyje pirmavo tai viena, tai kita komanda, o po pirmųjų dešimties minučių 23:21 priekyje buvo „Stadionas“. Antrajame ketvirtyje K. Chadakausko vedama „Tango pizza“ išsiveržė į priekį ir trapią kelių taškų persvarą išlaikė viso ketvirčio metu. Fantastiškas K. Chadakausko metimas sulig antrojo kėlinio sirena leido „Prienai-Tango pizza“ komandai pasitikti didžiąją pertrauką pirmaujant 4 taškais – 46:42. Trečiasis kėlinys prasidėjo „Stadiono“ spurtu 12:0, o „Tango pizza“ beveik 5 minutes nesugebėjo pelnyti taškų. Kilusį gaisrą pagaliau užgesino du K. Chadakausko tritaškiai, o spurto 10:0 dėka „Tango pizza“ prieš ketvirtąjį kėlinį susigrąžino 3 taškų pranašumą– 68:65. Ketvirtasis kėlinys prasidėjo taikliais O. Aleksyno ir J. Davidaviaus tritaškiais, po kurių „Tango pizza“ pranašumas padidėjo iki 7 taškų. Vis dėlto, „Stadionas“ nepasimetė ir galingo G. Maceinos ir V. Palaikio žaidimo dėka ne tik pasivijo varžovus, bet ir išsiveržė į priekį. „Tango pizza“ iš paskutiniųjų bandė vytis, tačiau jų metimai buvo netaiklūs ir „Stadionas“ iškovojo sunkią pergalę rezultatu 95:88.

„Stadionas“ – „Prienai-Tango pizza“ 95:88 (23-21 19-25 23-22 30-20)

„Stadionas“: G. Maceina ir V. Palaikis po 27, R. Gerbutavičius 16;
„Prienai-Tango pizza“: O. Aleksynas 19, K. Chadakauskas 18, E. Mankauskas 17.

Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių informacija