Prienų r. savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių šeštasis turas

0
990

Birštono „Versmė“ – „Prienų KKSC“ 102:80 (34:10, 24:21, 20:34, 24:15)
2020-ieji metai Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio pirmenybėse prasidėjo „Prienų KKSC“ ir Birštono „Versmės“ komandų akistata. Birštono komandos puolimo banga jau pirmajame kėlinyje parbloškė vis dar snūduriavusius Kūno kultūros ir sporto centro krepšininkus: po D. Jurgelionio ir brolių Knyšių tritaškių „Versmė“ pirmavo 34:10. Antrą kėlinį Prienų KKSC jaunimas pradėjo spurtu 8:2, tačiau pastarųjų entuziazmą nuslopino dar du D. Jurgelionio tolimi metimai. Po dviejų kėlinių „Versmės“ pranašumas išliko triuškinantis – 58:31. Po didžiosios pertraukos Birštono krepšininkai atsipalaidavo, o tuo pasinaudojusi „Prienų KKSC“ komanda surengė galingą spurtą 17:0 ir sugrąžino intrigą į rungtynes. „Versmės“ komandai ypač daug galvos skausmo kėlė E. Žemaičio ir A. Butkaus tandemas, jie pelnė didžiąją dalį komandos taškų. Vis dėlto birštoniškių ūpą prieš lemiamą kėlinį kiek pataisė taiklus M. Knyšiaus tolimas metimas aidint sirenai. Ketvirtajame kėlinyje skirtumas tarp komandų buvo aptirpęs iki 11 taškų, tačiau ir toliau nesustabdomai rungtyniavę D. Jurgelionis ir M. Knyšius vėl padidino „Versmės“ pranašumą iki dvidešimties taškų. Finalinė rungtynių sirena paskelbė „Versmės“ pergalę rezultatu 102:80.
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Versmė“: Min. Knyšius – 34, D. Jurgelionis – 31, Man. Knyšius – 21.
„Prienų KKSC“: E. Žemaitis – 31, A. Butkus – 16, G. Balčiūnas -10.

„Šilavotas“ – „Jieznas“ 66:48 (18:7 12:17 8:13 28:11)
„Jiezno“ komanda siekė naujuosius metus pradėti pergale, tačiau jų priešininkai „Šilavoto“ krepšininkai nebuvo nusiteikę nuolaidžiauti ir jau po pirmojo kėlinio susikrovė dviženklę persvarą – 18:7. Antrąjį kėlinį „Jieznas“ pradėjo trimis tolimais metimais, ir „Šilavoto“ pranašumas ėmė sparčiai tirpti. Vis dėlto šilavotiškiams pavyko išlaikyti trapią persvarą, kurią dar labiau padidino P. Masikonio tritaškis, aidint antrojo kėlinio sirenai – 30:24. Trečiajame kėlinyje „Šilavotas“ daugiau nei tris minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o tuo pasinaudoję „Jiezno“ krepšininkai pagaliau persvėrė rezultatą savo naudai. Tada V. Mieldažys pataikė du svarbius tolimus metimus, kurie leido „Šilavotui“ vėl atsistoti ant kojų ir susigrąžinti minimalų pranašumą. Prieš lemiamą kėlinį „Šilavotas“ buvo priekyje 38:37. Ketvirtajame ketvirtyje dar kurį laiką vyravo apylygis žaidimas, tačiau tada „Šilavotas“ surengė spurtą 10:0 ir atitrūko dviženkliu pranašumu. Jiezniškiai dar bandė vytis varžovus, tačiau E. Seniūno metimai įtvirtino nelengvą „Šilavoto“ pergalę rezultatu 66:48.
„Šilavotas“: V. Mieldažys – 20, E. Seniūnas – 17, L. Kurtinaitis – 10.
„Jieznas“: L. Žuromskas – 11, E. Petkevičius – 8.

„PMVD“ – „Dvariukas-Sava ranga“ 94:68 (32:14, 17:19, 17:10, 28:25)
Daug žiūrovų dėmesio sulaukė turnyrinės lentelės viršuje esančių „Dvariuko-Savos rangos“ ir „PMVD“ komandų susitikimas. P. Ivanausko vedama „PMVD“ sėkmingai pradėjo rungtynes ir po pirmojo kėlinio pirmavo net 32:14. Antrajame kėlinyje „Dvariukui“ visus taškus rinko praktiškai tik A. Tilindė ir V. Alčiauskas, tačiau to buvo maža prieš su komandine dvasia rungtyniavusią „PMVD“, pastaroji komanda, įpusėjus susitikimui, ir toliau išlaikė solidų pranašumą – 49:33. Antroje rungtynių pusėje vaizdas aikštelėje ir toliau nesikeitė: į kiekvieną „Dvariuko“ sėkmingesnio žaidimo atkarpą „PMVD“ atsakydavo tuo pačiu. Ketvirtajame kėlinyje po kelių A. Čekavičiaus tolimų metimų „Dvariukas“ buvo priartėjęs iki 19 taškų, tačiau P. Bartkevičiaus ir V. Celiešiaus tritaškiai „PMVD“ leido galingai baigti rungtynes ir iškovoti pergalę rezultatu 94:68. „Dvariuko-Savos rangos“ komandai tai buvo pirmasis pralaimėjimas šiose pirmenybėse.
„PMVD“: P. Bartkevičius – 23, P. Ivanauskas – 20, V. Celiešius – 17, A. Marchockis – 11.
„Dvariukas – Sava ranga“: A. Tilindė – 29, A. Čekavičius -14, V. Alčiauskas – 12.

„Tango pizza-Stadionas“ – „Pakuonis“ 79:76 (18:16, 21:28, 17:20, 23:12)
„Pakuonio“ ir „Tango pizza-Stadiono“ akistata prasidėjo atkakliu žaidimu, kadangi nė viena komanda nesugebėjo įgyti bent kiek didesnio pranašumo. Abi komandas pirmajame kėlinyje į priekį vedė 13-tieji numeriai: R. Marcinkevičius „Tango pizza-Stadionui“ pelnė 8, o T. Kisieliauskas „Pakuoniui“ – 7 taškus. Antrajame kėlinyje T. Kisieliauskas ir toliau sėkmingai žaidė puolime, o „Pakuonis“ surengė spurtą 11:0 ir pagaliau atitrūko nuo varžovų. „Tango pizza-Stadiono“ puolimą atgaivino R. Gerbutavičiaus ir J. Davidavičiaus tritaškiai, tačiau „Pakuonis“ po dviejų kėlinių pirmavo 44:39. Trečiasis kėlinys abiems ekipoms prasidėjo labai nerezultatyviai, o komandų puolimas atgijo tik antroje ketvirčio pusėje. „Pakuoniui“ toks žaidimas labai tiko, nes jiems dar šiek tiek pavyko padidinti savo persvarą – 64:56. Ketvirtajame kėlinyje „Pakuonis“ pirmavo 69:60, bet tada „Tango pizza-Stadionas“ surengė galingą spurtą 14:0 ir išsiveržė į priekį. V. Jarmalos metimas vėl atstatė lygybę 76:76, o paskutinės atakos teisę turėjo „Tango pizza-Stadionas“. Lemiamam metimui išvestas K. Chadakauskas pataikė iš toli, o per likusias 2 sekundes „Pakuonis“ atakos jau nesurengė ir patyrė apmaudų pralaimėjimą rezultatu 76:79.
„Tango pizza-Stadionas“: R. Gerbutavičius – 22, R. Marcinkevičius – 19.
„Pakuonis“: M. Juščius – 17, G. Gylys ir T. Kisieliauskas – po 14.
„Pakuonio“ komandos žaidėjas nubaustas technine pražanga.

Veiverių „Amberis“ – Balbieriškio „Ringis“ 83:76 (15:22, 26:16, 26:19, 16:19)
Balbieriškio „Ringis“ rungtynes su Veiverių „Amberiu“ pradėjo spurtu 8:0, o „Amberio“ taškų „badą“ nutraukė tik T. Tulausko ir R. Klapatauskio metimai. Po pirmųjų dešimties minučių „Ringis“ pirmavo 22:15. Antrajame kėlinyje A. Pilvelio vedami balbieriškiečiai ir toliau išlaikė saugų pranašumą, tačiau tada „Amberis“ įjungė aukštesnę pavarą ir pradėjo mažinti atsilikimą. Ketvirčio pabaigoje sėkmingą solo šou surengė P. Čekavičius ir po jo taiklių 7 taškų paeiliui priekyje jau buvo Veiverių komanda – 41:38. Trečiajame ketvirtyje R. Klapatauskis smeigė tris tolimus metimus, o jo vedamas „Amberis“ susikrovė dviženklį pranašumą. „Ringio“ krepšininkams koją labiausiai kišo tai, kad jie viską bandė spręsti pavieniais veiksmais, kurie dažniausiai baigdavosi netaikliais metimais arba klaidomis. Ketvirtajame kėlinyje „Amberio“ pranašumas išaugo iki 17 taškų, o „Ringio“ spurtas rungtynių pabaigoje tik sumažino atsilikimą iki vienženklio. „Amberis“ iškovojo svarbią pergalę rezultatu 83:76.
„Amberis“: T. Tulauskas – 24, R. Klapatauskis – 23, T. Žaleniakas – 11.
„Ringis“: A. Pilvelis – 27, L. Chalytovas – 21.

„Pušynė“ – „Stakliškės“ 68:65 (18:16, 14:17, 17:16, 19:16)
Atkakliausiai klostėsi paskutinės 6-ojo turo rungtynės tarp „Pušynės“ ir „Stakliškių“ komandų. „Pušynė“ pradėjo susitikimą 7:0, o stakliškiečiai per pirmąsias šešias minutes surinko vos 2 taškus. Vėliau „Stakliškių“ puolimas atgijo, tačiau po pirmojo kėlinio jie vis dar buvo besivejančiųjų vaidmenyje ir atsiliko 16:18. Antrajame kėlinyje visas „Pušynės“ žaidimo gijas laikė puikiai rungtyniavęs P. Kamarauskas, tuo tarpu stakliškiečiai taškus daugiausia rinko iš baudos aikštelės. Po dviejų kėlinių minimalų pranašumą jau turėjo „Stakliškės“ – 33:32. Trečiajame ketvirtyje pirmaujanti komanda nuolat keitėsi, o prieš lemiamą rungtynių atkarpą švieslentėje degė lygybė 49:49. Ketvirtajame kėlinyje „Pušynė“ prapliupo tritaškiais ir truktelėjo į priekį: du pataikė Ž. Mikušauskas, vieną tolimą metimą pridėjo M. Birbalas. „Stakliškės“ nuolat alsavo varžovams į nugaras ir atsiliko per vieną metimą, tačiau persverti rezultato savo naudai pastariesiems niekaip nepavyko. Rungtynių pabaigoje stakliškiečiai buvo priversti griebtis pražangų taktikos, tačiau Ž. Mikušausko ir M. Leonavičiaus rankos metant baudų metimus nesudrebėjo, ir „Pušynė“ iškovojo dramatišką pergalę rezultatu 68:65.
„Pušynė“: P. Kamarauskas – 22, Ž. Mikušauskas -13.
„Stakliškės“: M. Nenartavičius – 16, A. Kaminskas -11, V. Bereiša ir E. Keblikas – po 10.

Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių informacija