Prienų r. savivaldybė į dalyvaujamąjį biudžetą įtraukė daugiausia gyventojų!

0
223

2021 m. Prienų rajone buvo pirmą kartą įgyvendintas dalyvaujamasis biudžetas, kurio pagrindinis tikslas – įtraukti gyventojus į sprendimų priėmimą ir suteikti galimybę patiems spręsti, kaip panaudoti dalį savivaldybės biudžeto lėšų.

Spalio pabaigoje vyko „Transparency International“ Lietuvos skyriaus organizuotas nuotolinis Dalyvaujamojo biudžeto forumas, kurio metu buvo pristatyta dalyvaujamojo biudžeto studija. Galime pasidžiaugti, kad iš 22 savivaldybių, 2021 m. įgyvendinusių dalyvaujamuosius biudžetus, Prienų rajono savivaldybė buvo vienintelė, kuriai pavyko įtraukti daugiau nei 20 proc. gyventojų.

Didelis gyventojų įsitraukimas, idėjų gausa ir palaikymas balsuojant rodo, kad toks sprendimų priėmimas yra tikrai patrauklus ir priimtinas. Galime drąsiai sakyti, kad ši iniciatyva pasiteisino ir kitais metais bus tęsiama.

„Portalas 15min pirmą kartą sudarė Žaliųjų savivaldybių reitingą. Prienų rajono savivaldybė atsidūrė 10 vietoje! Savivaldybės buvo vertinamos pagal 8 kriterijus: daugiabučių namų renovacijos rodiklis, biokuro dalis centriniame šildyme, tarša iš stacionarių objektų, elektra varomų automobilių skaičius, elektromobilių įkrovos stotelių skaičius, dviračių takų ilgis, surūšiuojamų atliekų kiekis ir elektrą gaminančių vartotojų skaičius. Labai džiaugiuosi matydamas, kad teigiami pokyčiai Prienų krašte nelieka nepastebėti“, – rašo Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai