Prienų sportininkai Olimpinėje dienoje Kaune

0
2559

4Birželio 7 dieną Kauną išjudino olimpinė diena!

Sekmadienį Kauno Ąžuolyne pasklido olimpinė dvasia ir puiki nuotaika. Visame pasaulyje švenčiamą Olimpinę dieną pirmą kartą Kaune surengė Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Kauno miesto savivaldybė.

„Pirmą kartą kasmetinė sporto šventė rengiama nuo 1989 metų vyko ne sostinėje. Norime, kad Olimpinė diena taptų visos Lietuvos švente, todėl šiais metais renginį organizavome Kaune. Nuo šiol kiekvieną vasarą Olimpinė diena keliaus vis į kitą miestą“, – sakė Lietuvos olimpinio fondo direktorius Vitalijus Vasiliauskas.

Šventė prasidėjo Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, čia aktorė Gražina Balandytė uždegė deglą ir perdavė jį olimpiečiams, nešusiems ugnį estafetėje iki Dariaus ir Girėno paminklo.

3Kartu su olimpiečiais estafetėje dalyvavo ir mokiniai, tarp jų ir mūsų prieniečiai. Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokytoja Dalia Šklėriūtė su 12 mokinių dalyvavę šiame renginyje parodė puikius rezultatus. Trys mokinės: Evelina Paužaitė, Aurelija Valčiukaitė ir Rūta Maceinaitė bėgo 1000 m distanciją, jos visos komandai uždirbo taškų, o daugiausiai Prienų garsioji sportininkė Aurelija Valčiukaitė, kuri buvo net 9 iš 25 bėgikių ir uždirbo Prienų komandai 12 taškų. Deividas Juknys dalyvavo šuolio į tolį varžybose, Karolina Mieldažytė ir Karina Bendiskaitė stūmė 3 kg sveriantį rutulį, Lukas Bartulis stūmė 5 kg sveriantį rutulį, Edvinas Stravinskas Bėgo 400 m, o Tomas Pagirys ir Mantas Jakučionis bėgo 1000 m distanciją. Prienų sportininkai nors ir neužėmė prizinių vietų, bet pagerino savo asmeninius laikus bei gavo dovanų marškinėlius ir kuprines su olimpinės dienos simbolika. Taip pat du „Žiburio“ gimnazijos mokiniai: Kristina Kalakauskaitė ir Povilas Juškevičius buvo sporto šventės savanoriai, kurie atidarant šventę perdavė deglą ir nešė vėliavą su kitais olimpiečiais.

Sporto entuziastai ir dar tik svarstantys, kokią sporto šaką pasirinkti, galėjo susipažinti su įvairiausiomis sporto šakomis federacijų stenduose, pabendrauti sportininkais, stebėti gatvės gimnastikos ir gatvės šokių čempionatus, dalyvauti įvairiuose turnyruose ir konkursuose. Šiemet į Olimpinę dieną susirinko daugiau nei 600 įvairių sporto federacijų atstovų.

Evelina Paužaitė

 

 

Komentarai

komentarai