Prienų eglutė sužibo per Šviesos dieną!

0
1439

Gruodžio 13-oji pasirinkta neatsitiktinai. Prienų miesto eglutė buvo įžiebta per Šviesos dieną. Sakoma, kad nuo Šviesos dienos žmonės jau pradeda laukti sugrįžtančios saulės… Per šviesos dieną uždegama ugnis. Tikėta, kad ugnis atbaido aplink tamsoje slankiojančias piktas dvasias. Prienuose jų niekas dar nematė, bet – dėl visa ko – šokių studija „Ugnies ratas“ atliko nuostabią programą.

Šaunūs ir linksmi miestelėnai dalyvavo šokių sąspietyje (flashmob) „Baltos Kalėdos“, o po jo visi drauge ištraukė didžiulį linkėjimų ir geros nuotaikos pripildytą maišą, kurio pats Kalėdų Senelis nepajėgė išsinešti pro Prienų rajono savivaldybės (kur buvo priimtas, kai atvyko į Prienus) pastato duris. Prienų seniūnijos seniūnas Algimantas Matulevičius Kalėdų Seneliui tradiciškai įteikė lazdą su privilegija džiaugsmingai valdyti miestą šventinio laikotarpio metu. Šia stebuklinga, šviečiančia lazda ir buvo įžiebta mūsų miesto eglė. Meras Alvydas Vaicekauskas paskelbė šventinio laikotarpio pradžią Prienuose, pasidžiaugė šventiškai nusiteikusiais miestelėnais ir svečiais, kūrybingais žmonėmis ir įstaigomis, atlydėjusiomis Senius Besmegenius į sąskrydį.

Senių Besmegenių sąskrydžio dalyviai kėlė žmonėms nuotaiką ir be paliovos su visais pozavo, ypač žiniasklaidai (LRT, LNK filmavimo grupėms ir vietiniams gerų žinių skleidėjams). Skambėjo Vytautės Radzevičiūtės ir Prienų kultūros vokalinio ansamblio „Aksomas“ atliekamos dainos.

Atvyko „Prienų miškų urėdijos“ spygliuotasis dovanų karavanas už kurį kuo nuoširdžiausiai dėkojame mes, idėjos sumanytojai ir dėkoja visi, kurių namuose nuo šiandien kvepės tikromis eglutėmis. Ir aš ten buvau, ir eglutę jau turėsiu, ir džiaugsmas dėl to liejasi… Ačiū.
Šventės dalyviai turėjo progą išsiųsti artimiesiems popierinį laišką Senių Besmegenių pašte „Linkėjimai iš Prienų“. Ir rašė, ir talpino į pašto dėžę linksmus atvirlaiškius, ir jų pastangos tikrai pradžiugins mylimus žmones. Už atvirlaiškių pagaminimo ir išsiuntimo paslaugų finansavimą dėkojame UAB „Ekofrisa“.

Žiematurgyje šurmuliavo ir visokių gėrybių apsčiai turėjo prekiautojai.Visko gražaus ir skanaus nusipirkę beveik visi linksmai traukė fotografuotis su Senių Besmegenių sąskrydžio veikėjais, su Kalėdų Seneliu ir su nuostabiai spindinčia eglute.

Pasak LNK televizijos žurnalisto (nepaklausiau pavardės, nes klausinėjo tąkart jis) Prienų miesto eglutė ir jos įžiebimo šventė jam buvo gražesnė nei Kauno. Imkime visi ir patikėkime. Juk beveik privalome dalyvauti tose Eglučių lenktynėse, kad ir kaip graudu būtų…

Bet dabar tai jau tikrai nerandu žodžių, kaip kuo nuoširdžiau visų organizatorių vardu padėkoti Jums – šventės rėmėjams ir partneriams:

Prienų r. savivaldybei, Prienų seniūnijai, Prienų butų ūkiui, Prienų rajono policijos komisariatui, VĮ „Prienų miškų urėdija“, UAB „Ekofrisa“, VšĮ „Meninė drožyba“, „Salvifilm“, LRT, laikraščiams „Naujasis gėlupis“, „Krašto vitrina“, UAB „Eteris“, „Gera Prienuose“, kavinei „Redokas“, kaimo bendruomenei „Balbieriškis“, broliams Rimantui ir Algimantui Gaučiams – už gražuolę žaliaskarę.

Ir pabaigai noriu išaukštinti bendrystės dovaną, kurią, palaikydami idėją „Balta žiema Prienuose bus“, paskleidė visi dalyvaujantys socialinėje akcijoje „Senių besmegenių sąskrydis“: Stakliškių gimnazija, Kauno rajono Linksmakalnio mokykla – darželis, Prienų „Žiburio” gimnazijos trečiokai, Rūtos Bekešienės individuali įmonė, Prienų krašto muziejus, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka, Prienų globos namai, Dvariuko bendruomenė, Prienų r. Pakuonio pagrindinė mokykla, Jiezno vaikų globos namai, Jovita ir Linas Šimkevičiai bei Edita ir Jonas Masiai, Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla, Pakuonio pagrindinė mokykla, Ąžuolo progimnazijos bendruomenė, UAB „Minelektrikas”, Rimanto Strikausko ĮI „Rifota”, Prienų Ąžuolo progimnazijos 8 a klasė. Dėkojame ir tiems, kurie seniais besmegeniais išpuošėte savo langus, balkonus, kiemus, sodybas ir įstaigas. Į sąskrydį visus sukvietė „Jo didenybė” – didžiulis Prienų kultūros ir laisvalaikio centro senis besmegenis.

Prienų kultūros ir laisvalaikio centro kultūrinių renginių organizatorė Zita Kuzminskienė

Komentarai

komentarai