Pradedamas įgyvendinti Dvariuko bendruomenės projektas „Šeimos pozityvumo stiprinimas“

0
1878

2020 m. vasario 7 d. Dvariuko bendruomenės visuotiniame ataskaitiniame susirinkime buvo pristatytas ruošiamas Dvariuko bendruomenės projektas „Šeimos pozityvumo stiprinimas“. Gegužės pabaigoje projektas patvirtintas ir, švelnėjant  karantino sąlygoms, prasideda jo įgyvendinimas.

Projekto vadovė – Levutė Karčiauskienė, prie projekto ruošimo ir veiklų planavimo prisidėjo Mindaugas Rukas, daug idėjų pateikė bendruomenės pirmininkė Gražina Bendinskienė ir seniūnaitis Antanas Bendinskas, įvairias veiklas Facebook grupėje siūlė bendruomenės nariai.

Projekto tikslas: gerinti socialinių ir sociakultūrinių paslaugų prieinamumą visų pirma Dvariuko bendruomenės šeimoms arba atskiriems asmenims, patiriantiems socialinę atskirtį dėl negalios, skurdo ar kitų socialinių problemų. Pirmiausia į projekto įgyvendinimą kviečiame darbingo amžiaus asmenis, kurie nedirba, arba jiems patiems ar jų šeimos nariams nustatytas neįgalumas.

Už projekto lėšas planuojama įsigyti reikalingo bendruomenei turto: sulankstomą  palapinę, 30 vnt. sulankstomų kėdžių ir 7 sulankstomus stalus (turėsime ant ko ir kur pasisėdėti), petankės rinkinį, smiginį, lauko teniso tinklą, 20 vnt. šiaurietiško ėjimo lazdų, fotoaparatą (bus galimybė patiems projekto dalyviams mokymų ir išvykų metu fotografuoti ir tvarkyti nuotraukas), spausdintuvą, kompiuterį.

Į projekto veiklas kviečiame 7 savanorius, kurie viso projekto metu turės padėti tikslinei grupei  mokymų, tiek edukacinių programų ir edukacinių išvykų metu ir iš viso dirbs  269 valandas – maždaug po 40 val. kiekvienas savanoris. Norime priminti, kad savanoriavimas yra neapmokamas ir sudarys 2121,55 eurų – tokia suma reikalinga, norint vykdyti šį projektą. Liepą arba rugpjūtį 7 savanorių grupei bus organizuojami dviejų dienų mokymai.

Tikslinė 20 asmenų grupė bus renkama apmokius savanorius, grupės nariai bus mokomi trijų dalykų: sveikos gimnazijos pagrindų, naudotis IT ir socialiniais tinklais, vaikščioti už projekto lėšas nupirktomis šiaurietiško ėjimo lazdomis – tokių mokymų iš viso vyks  6 po 4 val. Taip pat  projekto dalyviai mokysis žaisti petankę, smiginį, lauko tenisą, bus sudarytos sąlygos susitikti ir aptarti būsimas edukacijas, išvykas bei jų įspūdžius.

Tikslinė 20 asmenų grupė ir savanoriai dalyvaus projekto lėšomis apmokamose edukacinėse programose: „Duonos kelias iki stalo“, „Puodelių dirbtuvės Raudondvaryje“ ir kartu pasirinktos kalendorinės šventės edukacijoje.

Siekiant gerinti sociakultūrinių paslaugų prieinamumą ir atsižvelgiant į Dvariuko bendruomenės siūlymus, tikslinės grupės nariams ir savanoriams projekte numatytos trys kultūrinės edukacinės išvykos: „Sūduvos krašto dvarai ir suvalkietiškos vaišės“, „Rokiškio dvaras ir Biržų pilis“ ir „Kelionė į Klaipėdą pas delfinus“.

Projektas vyks ne ilgiau kaip iki 2021 metų liepos mėnesio.

Todėl pirmiausia kviečiame norinčius savanoriauti asmenis – rašykite asmeninę Facebook žinutę į levutei Karčiauskienei arba el. paštu – levakarciauskiene@yahoo.com

Norinčių savanoriauti žinučių laukiame iki Joninių!

Apie projektą skaitykite išsamiau.

 Levutė Karčiauskienė, projekto vadovė

Komentarai

komentarai