Poezijos šventė Justino Marcinkevičiaus tėviškėje Važatkiemyje

0
2766

Justino Marcinkevičiaus kūrybos skaitymų idėja, gimusi dar 2010-aisiais metais Alksniakiemyje, švenčiant poeto 80-metį, išaugo į gražų tradicinį renginį, kuris jau penktąjį kartą vyko poeto gimtinėje Važatkiemyje.

„Laikas po truputį užlygina poeto Justino Marcinkevičiaus pėdas gimtajame jo Važatkiemio kaime, tačiau gimtinės atspindžiai lieka gyvi jo eilėse, jis pats – čia gyvenančių žmonių širdyse. Čia – poeto gimtinė, kur jis susitikdavo ir bendraudavo su giminėmis, čia – šimtametė, greičiausiai dar senelio sodinta obelis. … ir maumedis, kurio nei karas, nei vėtros neįveikė.

Čia – Justino Marcinkevičiaus žemė“, – šiais žodžiais buvo apdainuota poeto Justino Marcinkevičiaus gimtinė, svetingai priėmusi šių metų kūrybos skaitymų „Ant Lietuvos mano širdis patekėjo“ dalyvius ir svečius.

Prienų krašto muziejaus muziejininkų ir Alksniakiemio krašto idėjas organizuoti kūrybos skaitymus poeto Justino Marcinkevičiaus gimtinėje Važatkiemyje palaiko Prienų r. savivaldybė ir meras A. Vaicekauskas.

Po sveikinimo žodžių, kuriais į susirinkusiuosius kreipėsi meras, tylos minute buvo pagerbtas amžinybėn išėjusių Genovaitės ir Justino Marcinkevičių atminimas.

Kūrybos skaitymus pradėjo renginio vedėjas T. Vencius, juos tęsė garbingiausia poezijos šventės viešnia – Justino Marcinkevičiaus dukra Jurga ir Prienų krašto skaitovai – daugiau nei dvi dešimtys mokinių ir suaugusiųjų. Renginį pagyvino Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos mažieji „aktoriai“, kurie suvaidino Justino Marcinkevičiaus „Grybų karą“. Šventę dainomis papuošė „Ąžuolo“ progimnazijos pradinių klasių mokiniai.

Savivaldybės meras A. Vaicekauskas padėkojo visiems kūrybos skaitymų dalyviams, mokinių mokytojams, renginio organizatoriams ir pagalbininkams už gražią ir šiltą poezijos šventę poeto Justino Marcinkevičiaus tėviškėje ir įteikė padėkas. Skaitovams buvo įteikti Savivaldybės išleisti fotoalbumai „Prienų kraštas“ su vardine mero padėka.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai