Po savivaldos rinkimų socialdemokratai tikisi pergalės Seimo rinkimuose

0
1441

1Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Tarybos posėdyje LSDP pirmininkas, Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius akcentavo, kad savivaldos rinkimuose socialdemokratai laimėjo, padidindami gautų savivaldybių tarybų mandatų ir rinkėjų balsų skaičių.

LSDP yra vienintelė politinė partija Lietuvoje, kuri trečią kartą iš eilės laimėjo savivaldybių tarybų mandatų visose 60 Lietuvos savivaldybių. Tiek gautų savivaldybių tarybų mandatų skaičius, tiek gautų rinkėjų balsų skaičius nuosekliai augo kiekvienuose savivaldos rinkimuose. 2007 metais socialdemokratai gavo 302 mandatus ir 174 tūkst. balsų, 2011 metais – 328 mandatus ir 181 tūkst. balsų, 2015 metais – 359 mandatus bei 210 tūkst. rinkėjų balsų už partijos iškeltus kandidatus savivaldybių tarybų rinkimuose ir 297 tūkst. balsų už partijos iškeltus kandidatus merų rinkimuose.

LSDP Rinkimų štabo vadovas ir vicepirmininkas Algirdas Sysas pabrėžė, kad, analizuojant savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatus, išryškėjo labai aiški tendencija, kad tie partijos skyriai, kurie savivaldos rinkimams pradėjo ruoštis anksčiau, tų ir rinkimų rezultatai buvo geresni.

„Savivaldos rinkimuose galėjome pasirodyti geriau ir darysime viską, kad Seimo rinkimai mums būtų tikrai sėkmingi. Didžiuosiuose miestuose socialdemokratai gavo 5,5 tūkst. balsų mažiau nei 2011 metais. Tik Vilniuje jų gauta 3,8 tūkst. daugiau. Didžiausi praradimai – Kaune, Šiauliuose, Alytuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje“,- kalbėjo A. Sysas. Pasako jo, socialdemokratai turėtų labiau pabrėžti socialinę demokratiją, daugiau dėmesio skirdami viduriniajai klasei, socialinės diferenciacijos, atskirties ir skurdo mažinimui visuomenėje.

lsdp.lt

Komentarai

komentarai