Nebijok „tarpo“ – savanoriauk, dirbk, keliauk!

0
1412

113„Nebijok „tarpo“ – savanoriauk, dirbk, keliauk“ – tokiu šūkiu VšĮ „Jaunimo kelionės“ skatina moksleivius bei jų tėvus apsvarstyti vadinamųjų „gap year“ (laisvų metų) galimybę prieš pasirenkant, ką daryti su savo gyvenimu. Ne paslaptis, kad išsirinkti, ką studijuoti, yra ypač sunku, o ir ne visada visko išmoksi mokykloje ar universitete, todėl vis daugiau jaunų žmonių baigę mokyklą skiria metus sau ir keliauja pamatyti pasaulį. Šiai minčiai pritaria ir tokie universitetai, kaip Harvardas, Prinstonas, Kembridžas bei daugelis kitų, todėl jie drąsina būsimus studentus išnaudoti „gap year“ galimybę, padeda jiems suplanuoti savo metus, kad šie būtų išnaudoti tikslingai, prideda papildomų stojamųjų balų, o kartais net ir finansuoja kai kurias išlaidas.

„Gap year“ nėra naujas dalykas tarp mūsų. Jau XVII a. aristokratai keliaudavo po Europą pasisemti kultūrinės patirties, tačiau apie šį fenomeną vis dar sklando begalė mitų, tokių, kaip kad tai yra laiko švaistymas, tinginystė, karjeros atidėjimas ar neverta dėmesio investicija. Žinoma, prastai suplanuoti arba visiškai nesuplanuoti metai gali visus šiuos mitus paversti tiesa, tačiau gerai pasirengus ir tiksliai žinant, ką norima nuveikti per šį „tarpą“, gaunama daug daugiau naudos nei studijuojant tai, kas ne prie širdies. Pasak jau minėtų garsiausių universitetų, metus sau skyrę jauni žmonės yra daug naudingesni universiteto bendruomenei nei tie, kurie įstojo studijuoti iš karto baigę mokyklą. Kadangi jie įstojo jau žinodami, ko nori, jų rezultatai būna žymiai geresni, jau nekalbant apie motyvaciją ar kelionių metu įgytą savarankiškumą.

Vis dėlto planuoti visus metus moksleiviui gali pasirodyti labai sunki užduotis. Apie tai, ką galima veikti „gap year“ metu ir daugiau informacijos apie konkrečias programas gali rasti „Jaunimo kelionių“ internetiniame puslapyje arba „Žinau viską“ portale.

jaunimoaidai.lt

Komentarai

komentarai