Šių metų pradžioje turizmo agentūra VšĮ „Baltijos gidas”, įsikūrusi Prienuose, kvietė prieniečius mokytis gido profesijos. Tai Prienų miesto VVG projektas, kurį finansuoja Europos Sąjungos struktūriniai fondai. Gidų trūkumas Prienų mieste pastebimas keletą metų, kai atvykus į miestą svečiams sunkiai surandamas žmogus galintis profesionaliai papasakoti apie miestą ir rajoną. Todėl reikalinga visada turėti žmonių galinčių pristatyti savo miestą taip, kad išvykstantis apie mus pasakotų gražias istorijas, legendas, pamatytų nuolat gražėjantį miestą ir rajoną, pakviestų savo draugus taip pat apsilankyti. Tokiu būdu didėja apsilankančių skaičius, nes reklama iš lūpų į lūpas visada yra pati geriausia.
Pasiryžusių mokytis ir savo vakarus paaukoti mokslams visada sunku surasti, o šiuo laikotarpiu kai turizmas merdi ir neaišku kada atsigaus dar sudėtingiau. Tačiau atsirado keliolika prieniečių, kurie metė sau iššūkį paaukoti savo laiką, mokytis tris kartus per savaitę po keturias valandas, išlaikyti egzaminus, atlikti skirtus darbus ir tapti gidais. Grupėje mokėsi projekto dalyviai ir keletas laisvų klausytojų, kurie baigiantis mokymams sėkmingai išsilaikė egzaminus ir tapo gidais. Mokymai vyko keturis mėnesius nuotoliniu būdu. Nuo vasario mėnesio iki gegužės vidurio būsimi gidai susitikdavo su dėstytojais, kurie mokė istorijos, geografijos, psichologijos, turizmo teisės, medicinos, ekskursijų vedimo metodikos.
Nuotoliniai mokymai buvo iššūkis ne tik besimokantiems, bet ir patiems dėstytojams, nes reikėjo mokomąją medžiagą dėstyti nematant auditorijos, nuolat žiūrint į ekraną, dažnai jaučiantis, kad gal vienas kalbi pats su savimi. Dėstytojams reikėjo tapti išradingesniais, kad klausytojai su dideliu noru sekančią dieną vėl prisijungtų į mokymus. Dėstytojai paskaitas vesdavo iš Baltijos gido nuomojamų patalpų, kuriose buvo užtikrinta darbo vieta aprūpinta reikalinga technika ir laikomasi visų tuo metu karantino nurodymų.
Kursų klausytojams reikėjo išmokti parsisiųsti programą, prisijungti į mokymus, atsiskaitymų metu pristatyti savo paruoštą informaciją. Nors mokymai buvo nuotoliniai kursų dalyviams kaip ir visiems norėjosi bendravimo, todėl prisijungdavo anksčiau prieš mokymus padiskutuodavo, pristatydavo savo pomėgius, aptardavo netgi karantino pliusus ir minusus, pasipasakodavo apie sėkmes ir nesėkmes. Toks bendravimas vykdavo kiekvieną dieną, vieni kitus geriau pažino ir susidraugavo.
Mokymų dalyviai visada tikisi sužinoti naujų ir įdomių istorijų, o tam reikalingi profesionalūs dėstytojai.
Mokymus vedė: istorijos mokytoja Vilija Juodsnukienė; lietuvių kalbos mokytoja Snieguolė Milušauskienė; geografijos mokytoja Daiva Dabrišienė, teatro režisierius, pedagogas, sceninės kalbos ir vaidybos dėstytojas Andrius Kurienius; menotyrininkas, architektūrologas, humanitarinių mokslų daktaras Almantas Bružas; gidė Kristina Rinkevičiūtė, psichologė Diana Kaulinskienė, Kauno klinikų rezidentė Ieva Čelpačenko.
Mokymų metu dalyviai susipažino su Prienų krašto pagrindiniais turistiniais objektais, kaimyninės Birštono savivaldybės lankomomis turistinėmis vietomis, mokėsi ekskursijos meno gamtoje, dalyvaudami nuotolinėje ekskursijoje po Žvėrinčiaus mišką, kuriame aplankė Velniabliūdžio pelkę ir pilkapius. Tie keturi mėnesiai, pradžioje atrodę visa amžinybė, baigėsi ir gidams buvo įteikti kursų baigimo pažymėjimai.
Negalėjome dėl karantino suvaržymų padaryti iškilmingo įteikimo, o atsilaisvinus suvaržymams visi skubėjo aplankyti savo artimuosius arba pabuvoti ką tik prasidėjusiuose renginiuose. Tačiau kai kurie atvyko į nuostabų gamtos kampelį, kuriame atsiveria Nemuno atodangų grožis, Giraitiškių poilsiavietę atsiimti baigimo pažymėjimo.
Sveikiname visus kursų dalyvius tapusius gidais ir kelionių vadovais, tikimės, kad paaukotas laikas mokslams ir egzaminams neprailgo, o gautas pažymėjimas ateityje padės ne tik keliauti po savo kraštą, bet ir pasakoti istorijas turistams kitose Europos valstybėse.
Baltijos gido direktorė Ramutė Milušauskienė