Pirmasis Pirmosios Knygos „išėjimas į žmones“

0
2367

„Priešpaskutinę kalendorinės vasaros dieną, rugpjūčio 30-ąją, Biblioteka nuo ankstyvo ryto ruošėsi be galo svarbiam įvykiui – labai svarbios panelės, vardu Pirmoji Knyga, pirmajam prisistatymui visuomenei: visur buvo plačiai atverti langai, kad kuo daugiau saulės šviesos ir šilumos prisigertų kiekviena būsimo pobūvio salės kertelė, vasarinių gėlių daugiaspalvės galvelės buvo kruopščiai sušukuotos ir santūriai įsitaisė salės prieigose, kėdės pasiruošė sutikti pobūvio svečius, garsiakalbiai dar ir dar kartą bandė savo skambesį (privalu derėti su jaunosios panelės tembru), o po biblioteką zujantys darbuotojai ir lankytojai tik ir kalbėjo: „Kokie trapūs daiktai! Kokie trapūs…“ Ir jie buvo teisūs, nes į biblioteką jau palengva rinkosi ypatingi – lyg ore sklandantys, labai subtilūs ir trapūs svečiai – kūryba, poezija, muzika, menas ir ….“

Taip galėtų prasidėti pasakojimas (jeigu tai būtų pasaka) apie rugpjūčio 30 d. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje vykusią šventę – literatūros ir muzikos popietę, kurioje dalyvavo ir savo kūrybą gausiai susirinkusiems prieniečiams pristatė Lietuvos rašytojų sąjungos Rašytojų klubo vykdomo projekto „Salvete, juvenes“, skirto jaunųjų kūrybos sklaidai, dalyviai – 2018 m. Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos „Pirmosios knygos“ konkursą laimėjusi Greta Ambrazaitė su pirmąja knyga „Trapūs daiktai“, 2017 m. pirmąją knygą „Helsinkio sindromas“ išleidusi filologė, literatūros ir kultūros kritikė, apžvalgininkė Lina Buividavičiūtė bei dainų autoriai ir atlikėjai Gytis Ambrazevičius ir aktorius Mindaugas Ancevičius.

Jaukus ir įtraukus jaunųjų poečių pašnekesys apie kūrybą, šiuolaikinio žmogaus santykį su žodžio pasauliu, talentingų jaunųjų bardų muzikavimas palietė kiekvieno popietėje dalyvavusio literatūros ir muzikos gerbėjo protą ir jausmus. Kiekvienas – ir jaunas, ir brandos sulaukęs –pokalbiuose ir muzikos garsuose rado tik Jam, Jo nuotaikai, amžiui, patirčiai artimų ir reikšmingų dalykų, apie kuriuos, tikriausiai, dar ne kartą pagalvos išėjęs iš bibliotekos į ramų vasaros pabaigos vakarą.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Komentarai

komentarai