Pasveikinti Pasaulio jaunimo sklandymo čempionato dalyviai ir nugalėtojai

0
2033

Lietuva – viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, kurioje tarptautinio lygio pasaulio čempionatai rengiami ne vienerius metus. Todėl neatsitiktinai viename didžiausių ir gražiausių mažosios aviacijos aerodromų – Pociūnuose – buvo rengiamas jau aštuntą kartą. Rugpjūčio 12 d. Pociūnų aerodrome baigėsi dvi savaites trukęs Pasaulio jaunimo sklandymo čempionatas, o rugpjūčio 13 d. nugalėtojams įteikti medaliai.

Čempionato uždarymo iškilmėse dalyvavo garbingi svečiai: Lietuvos aeroklubo prezidentas G. Kalinauskas, Lietuvos akrinių oro pajėgų vadas D. Guzas, Kūno kultūros ir sporto departamento direktoriaus pavaduotojas V. Vainys, Prienų r. savivaldybės vicemeras A. Marcinkevičius ir kt.

Vicemeras pasveikino visus atvykusius į čempionatą ir laimingai jį pabaigusius, pridurdamas, kad Lietuvos ir Prienų žemė bei dangus visada lauks sugrįžtant. Taip pat perdavė mero A. Vaicekausko sveikinimus čempionato dalyviams ir padėką Lietuvos sklandymo sporto federacijos prezidentui V. Sabeckiui už svarų indėlį į sklandymo sporto populiarinimą Prienų krašte, entuziazmą ir nuoširdų darbą organizuojant 10-ąjį, jubiliejinį, Pasaulio jaunimo sklandymo čempionatą Pociūnuose.

Uždarymo metu iškilmingai atidengtas koplytstulpis, kurį jubiliejiniam Pasaulio jaunimo sklandymo čempionatui išdrožė prienietis tautodailininkas A. Sakalauskas. Įsiamžinti prie įspūdingo kopllytstulpio panoro dauguma čempionato dalyvių ir garbių svečių.

Tarp čempionato prizininkų – ir du lietuviai

saulio jaunimo sklandymo čempionatas truko 2 savaites, iš kurių sklandytojai į orą kilo 8 dienas. Iš viso čempionate dalyvavo 70 jaunųjų sklandytojų iki 25 metų iš 18 pasaulio valstybių. Sklandytojai skrido dviejose sklandytuvų klasėse: klubinėje ir standartinėje. Čempionate klubinėje klasėje varžėsi 38, o standartinėje – 32 sklandytojai.

Standartinėje klasėje į pirmąją vietą iškopė 22 metų olandas Sjoerdas van Empelenas, antrą ir trečią vietas užemė du Lietuvos jaunimo sklandymo rinktinės nariai: 20-metis Ignas Bitinaitis ir 24-erių Joris Vainius. Klubinėje sklandytuvų klasėje pirmą vietą užėmė 23-ejų vokietis Julianas Klemmas, antrą – 25-erių austras Paulas Altrichteris, trečias liko kitas vokietis Stefanas Langeris.

Lietuva iš 18 pasaulio valstybių bendroje rezultatų lentelėje užėmė 5-ą vietą. 1-oje – Vokietija, 2-oje – Lenkija, 3-ioje – Didžioji Britanija, o 4-oje liko Nyderlandai.

2019 metais Pasaulio jaunimo sklandymo čempionatas vyks Vengrijoje. Čempionato uždarymo metu Lietuvos aeroklubo prezidentas Gintaras Kalinauskas FAI vėliavą perdavė Vengrijos rinktinės kapitonui Miklosui Vamosi.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai