Pasidalinta mintimis apie futbolo vystymo galimybes

0
2034

Birželio 14 d. Prienų r. savivaldybėje vyko susitikimas su futbolo bendruomenės atstovais. Susitikime dalyvavo meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorius E. Visockas, mero patarėja J. Zailskienė, Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vyr. specialistas A. Kubilius, Lietuvos futbolo federacijos Klubų licencijavimo skyriaus vadovas L. Zibolis, VšĮ futbolo klubo „Utenos Utenis“ direktorius A. Gimžauskas, Prienų futbolo klubo „Prienai“ vadovas M. Makštutis, treneris K. Deltuva.

Susitikimo tikslas – aptarti futbolo tendencijas, išgirsti futbolo bendruomenės lūkesčius. Futbolo klubo „Prienai“ treneris K. Deltuva pristatė klubo veiklą ir įgyvendintus uždavinius bei ambicingus ateities tikslus, taip pat keletą galimų klubo plėtros modelių, iš kurių vienas – viešoji ir privati partnerystė (VPP), kurią sėkmingai vysto Utenos ir kitų miestų klubai.

„Utenos Utenio“ klubo direktorius A. Gimžauskas pasidalino gerosios praktikos patirtimi įgyvendinant VPP modelį. Pasak klubo vadovo, pagrindinė VPP modelio nauda – tai aiški ir vientisa kryptis nuo darželio komandos iki veteranų komandos, bendros ugdymo programos ir metodikos, tikslų ir rezultatų stebėsena bei galimybė pritraukti daugiau finansavimo šaltinių. Futbolo specialistai, bendradarbiaudami su Utenos savivaldybe ir verslu, per penketą metų pasiekė puikių rezultatų – daugiau nei 200 vaikų nuo 5 iki 16 metų Utenoje lanko futbolo užsiėmimus.

Susitikime aptartos galimybės ir būdai, kad ir Prienų krašte vaikams ir jaunuoliams būtų sudarytos geros sąlygos treniruotis ir lankyti futboliuko užsiėmimus jau nuo 4 metų.

Reikia pažymėti, kad ir dabar Prienų r. savivaldybė skiria nemažai dėmesio sporto infrastruktūros gerinimui ir sveikatingumo skatinimui, kas buvo pabrėžta ir susitikime: įrengiamos žaidimų ir sporto aikštelės, planuojami ir įgyvendinami viešųjų erdvių pritaikymo aktyviam laisvalaikiui projektai – atsivers dar daugiau galimybių norintiems sportuoti.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai