Pasaulyje išgarsėjusių Prienų meras laukia Ballų: „Mums ne sarmata prieš amerikiečius“

0
2239

Kaunas ir Vilnius gali pamiršti apie turizmo reklamos projektus ir varžymąsi tarpusavyje. Pirmadienio vakarą jiems nosis nušluostė Prienai, kurie tapo žinomiausiu Lietuvos miestu pasaulyje. Paskelbus, kad Prienų–Birštono „Vytaute“ žais garsieji krepšininkai LiAngelo ir LaMelo Ballai Lietuvos miestelis atsidūrė viso pasaulio žiniasklaidoje.

Su klaidomis Prienų pavadinimą linksniavęs sporto žiniasklaidos gigantas ESPN Lietuvos miestelį pristatė lakoniškai: „Tai 10 tūkst. žmonių miestelis pietų Lietuvoje, kur niekas nekalba angliškai.“

Amerikiečiai suskubo daryti išvadas, kad 16-mečiui ir 19-mečiui krepšininkams tai bus didžiulis kultūrinis šokas, kurio nepakeltų ir profesionalai. JAV internautai jau vaikšto Prienų gatvėmis, naudodamiesi „Google Street View“ ir juokiasi iš Lietuvos pakraščio.

Tačiau Prienų rajono meras Alvydas Vaicekauskas tikina, kad atsinaujinęs miestelis dėmesio nebijo: „Prienai gražus miestelis, mums tikrai ne sarmata ir prieš amerikiečius. Visi, kurie atvažiuoja čia, džiaugiasi. O jei dar kokiu lėktuvėliu iš Pociūnų pakeliame ir parodome Nemuno kilpas, tai grožis neišpasakytas.“ „Turime ir Šilavoto Davatkyną, kuriuo labai domisi turistai. Rekonstravome ir Stakliškių midaus muziejų, gamykla rengia turistams degustacijas“, – pagrindinius traukos objektus miestelyje vardijo meras.

NBA apžvalgininkai juokėsi, kad Prienai skamba kaip Sibiras, tačiau A.Vaicekauskas pabrėžė, kad miestas traukia akį: „Mums gerai sekasi namų renovacija, miesto centras labai pasikeitęs ir dar keisis.“ 10 tūkst. miestelis turintis krepšinio klubą aukščiausioje Lietuvos krepšinio lygoje taip pat verčia didžiuotis. „Mūsų krepšinis išskirtinis. Turime palyginti nedidelį biudžetą, bet neblogai laikomės. Šįkart sezono pradžia prastesnė, bet dabar va pasistiprinsime amerikiečiais. Vėl taikysimės į taures“, – optimistiškai kalbėjo miesto vadovas.

Nors didžiąją dalį Prienų turistų iki šiol sudarė Rytų Europos gyventojai, meras tikina, kad čia patinka ir anglakalbiams: „Pamenu pas mus buvo atvažiavę partneriai iš Anglijos. Naktį atskrido, tai mes juos vežėme miškais ir jiems buvo nejauku ir baisu. Bet ryte prabudę buvo nustebę ir sužavėti.“ Meras neigia ir JAV žiniasklaidoje skleidžiamą informaciją, kad Prienuose niekas nekalba angliškai: „Mūsų jaunimas puikiai kalba angliškai. Mūsų gimnazistai kaip tik grįžo iš Amerikos. Ir amerikiečiai čia atvažiuoja. Nėra čia tokia vieta, kuri nemačiusi anglakalbių. Aišku, vyresniems kiek sunkiau su anglų kalba, bet jaunimas tikrai pašnekins. Jie turės su kuo pabendrauti, su bendraamžiais susikalbės.“

15min.lt informacija

Irmanto Gelūno nuotrauka

Komentarai

komentarai