Parodoje ADVENTUR 2022 pristatyti nauji turistiniai maršrutai, edukacijos, lankomi objektai

0
463

Sausio 28-30 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyko po trumpos pertraukos sugrįžusi kelionių paroda ADVENTUR 2022, kurioje šiais metais daug dėmesio skirta per pandemijos metus suklestėjusiam vietos turizmui.

Parodoje jau šeštąjį kartą dalyvavo ir Prienų rajono savivaldybė, kuri parodai tradiciškai ruošėsi kartu su Prienų krašto muziejumi, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešąja biblioteka, Prienų kultūros ir laisvalaikio centru. Šiais metais prisijungė ir Prienų turizmo ir verslo informacijos centras.

Šiais metais Prienų rajono savivaldybės stendas „Pažink Prienus“ kvietė turistus atvykti pakeliauti po Prienų kraštą pėsčiomis, dviračiais ar automobiliais – ne tik pažinti, atrasti, bet ir pajausti, kuo išskirtinis šis kraštas. O išskirtinis jis – Nemuno kilpomis, gražia gamta, paveldu, tradicijomis, žmonėmis.

Visa tai patirti galima, keliaujant naujais parodoje pristatytais maršrutais – „Didikų Pacų kelias“, „Pajudėk Prienuose“, „Justino Marcinkevičiaus keliu“, dalyvaujant Prienų krašto muziejaus edukacijose, kurios kviečia prisiliesti prie duonos kepimo, linų auginimo, audimo, žvakių liejimo ir kitų paslapčių, ar medituojant Šilavoto Davatkyne, Justino Macinkevičiaus kiemelyje prie bibliotekos.

Išskirtinis dėmesys parodoje buvo skirtas tarptautinio projekto „Pacų giminės paveldas kaip bendros turizmo plėtros abipus sienų pagrindas“ (kurį pagal Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą kartu įgyvendina Prienų rajono savivaldybė, VšĮ Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras ir Lenkijos Suvalkų pavietas) veikloms.

Šis projektas skirtas Pacų giminės palikimo pristatymui Lietuvoje ir Lenkijoje, nes didikų šeima paliko ryškų pėdsaką abiejų šalių pasienio istorijoje. Maršrutas nuvingiuos nuo Dowspudos, Szurpilio, Bolciacho Lenkijoje per Vištyčio apylinkes, Kybartus ir Vilkaviškį link Prienų ir Jiezno. Turistinis kelio maršrutas jau yra sukurtas, šiuo metu įrengiami architektūros elementai, informaciniai stendai, informaciniai kioskai ir kt.

Kaip ir kasmet, Savivaldybė pakvietė mūsų krašto verslo atstovus, įstaigas Prienų rajono stende pristatyti savo veiklą, edukacijas, kulinarinį paveldą. Parodos lankytojų laukė loterijos, žaidimai, daug siurprizų ir dovanų.

Prienų rajono savivaldybės stendą aplankė Savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, Prienų kultūros įstaigų atstovai, jie domėjosi ir kitų savivaldybių turizmo veikla, dalinosi idėjomis, bendradarbiavimo galimybėmis.

Savivaldybė dėkoja visiems dirbusiems stende, taip pat partneriams UAB „Ekofrisa“, MB „Aroma Rex“, UAB „Automobilių detalės“ už įsteigtas dovanas.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai