Parengtas medžių atsodinimo J.Brundzos gatvėje projektas

0
1604

IMG_5026Džiaugiamės prasidėjusia J.Brundzos gatvės daugiabučių namų renovacija. Prienų  rajono savivaldybėje skubos tvarka kovo pradžioje buvo suburta specialistų darbo grupė, kuri svarstė klausimą dėl medžių (liepų) būklės ir poveikio renovuotiems pastatams. Nustatyta, kad medžiai auga per arti pastatų, kenkia pamatams ir sienoms. Dauguma jų yra ligoti, šaknys pakenktos. Komisijos nariai priėmė nutarimą visas liepas išpjauti ir pasodinti kitą augmeniją. Prienų seniūnija išplatino J.Brundzos gatvės gyventojams skrajutes su šia informacija ir prašymu pareikšti savo nuomonę. Nepritariančių gyventojų neatsirado.

Prienų seniūnijos seniūnas Algimantas Matulevičius, daugiabučius namus administruojančios,  renovacija besirūpinančios UAB „Prienų butų ūkis“ direktorius Algis Valatka kartu su Savivaldybės administracijos darbuotojomis Ilona Ramanauskiene, Dalia Joneliūniene, Rima Sodaitiene lankėsi, žvalgėsi ir konsultavosi viename didžiausių ir moderniausių  Lietuvos medelynų  UAB „Soltra“.

Apželdinimo specialistų nuomone, mieste privalu sodinti specialius, kiekvienai konkrečiai erdvei pritaikytus augalus. Šioje gatvėje medžiai turėtų būti nedideli, dekoratyviniai,  t. y. jų lajos neturėtų trukdyti pėstiesiems, automobiliams, užgožti šviestuvų, pastatų, ardyti dangos.

Visada gaila išpjauti medį. Senas medis turi savo vertę, bet jis turi ir savo gyvavimo laiką. Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus specialistai parengė medžių atsodinimo J.Brundzos gatvėje projektą. Vietoje išpjautų 30–40 medžių bus atsodinti  klevai, kurių lajos diametras  2–3 metrai, o šaknų dydis kaip lajos.

Tikimės, kad  J. Brundzos gatvė nušvis naujomis spalvomis ir džiugins mus visus ir miesto svečius.

Prienų seniūnija

Komentarai

komentarai