Naujosios Ūtos kultūros ir laisvalaikio salė pražydo akvarele pieštomis gėlėmis

0
1303

DSC05837Kovo 9-31 dienomis Naujosios Ūtos kultūros  laisvalaikio salė pražydo Vilijos Čiapaitės akvarele pieštomis gėlėmis. Paroda pažadino prisikėlimo, švelnumo, gėrio jausmus. Visi galėjo gėrėtis žiedų spalvomis, išgirsti kiekvieno  jų skleidžiamą spalvų muziką.

Kovo 20 dieną Naujosios Ūtos mokiniams buvo ypatinga ne tik lygiadienio, saulės užtemimo, bet ir spalvų užbūrimu. Mokiniai galėjo susitikti su dailininke, sužinoti kas svarbu norint kokybiškai piešti akvarele, kaip svarbu eiti mažais žingsneliais, kantriai kurti tik tada gali pajausti spalvas, išgirsti vandens ir spalvų  muziką. Užvaldo tokia magija, kuri nepalieka abejingo nė vieno sukurtam grožiui.

Lietuvių kalbos mokytoja D.Packevičienė vedė integruotą literatūros ir dailės pamoką su V.Čiapaite. Pamokos metu mokiniai nagrinėjo spalvų reikšmę K.Binkio „Utose”. Poezijos ir dailės kalbos skambėjo papildydamos viena kitą. Išklausę posmų, išanalizavę spalvų reikšmes ir pojūčius, mokiniai galėjo patirti tai piešdami akvarele.

Moksleiviai piešė obels žiedus, švelniai prisiliečiant teptuku tyloje galėjo išgirsti vandens ir dažų liejimosi muziką, dailininkė padėjo kiekvienam, patarė. Ji tarsi užbūrė vaikus, net nesinorėjo skirtis taip greitai praėjus laikui, liko užbaigti  savo darbus. Tikimės dar ne kartą maloniai bendradarbiauti kartu su Vilija. Dėkojame jai už pamoką ir kuriamą grožį, kuris suprantamas ir mielas kiekvieno širdžiai, sužadina švelnius jausmus.

Vilija Zablackienė

Komentarai

komentarai