Padėka bendruomenių pirmininkams ir seniūnaičiams – kelionė po Mažąją Lietuvą

0
4138

Prienų r. savivaldybė spalio 6 d. organizavo bendruomenių pirmininkų ir seniūnaičių išvyką. Jos metu aplankytos Pagėgių, Vilkyškių apylinkės, Kriokiškių ir Mociškių kaimai, Rambyno regioninis parkas, turistiniai kultūros paveldo objektai.

Kriokiškių kaimo bendruomenės nariai siūlė įsigyti iš natūralių augimviečių Mažojoje Lietuvoje vietos gyventojų ypač kruopščiai surinktas bei sudžiovintas ekologiškas vaistažoles bei jų mišinius. Bendruomenės nariai ne tik renka ir pardavinėja arbatas, bet didžiuojasi savo lazerio dirbtuvėle, kurioje gaminami įvairūs suvenyrai. Apie savo veiklas ir patirtį papasakojo ir arbata pavaišino Kriokiškių bendruomenės pirmininkė Reda Tamašauskienė.

Įspūdinga prie Jūros upės įsikūrusi Mociškių palivarko sodyba sutiko su gardžiais garuojančiais valgiais – mažlietuvišku šiupiniu, kafija ir kuchenu. Sodybos šeimininkai Rasa ir Sigitas Stoniai papasakojo apie lietuvininkų maisto tradicijas ir ypatumus.

Po Vilkyškių apylinkes lydėjo ir su įspūdingiausiais objektais, jų istorija supažindino Pagėgių krašto turizmo informacijos centro vadovė Ilona Meirė. Išvykos dalyviai turėjo galimybę prisiliesti prie Raganų eglės, gražiausio medžio Europoje rinkimuose laimėjusios 10 vietą, taip pat užlipti ant garsiojo Rambyno kalno, grožėtis Ragainės vingiu, Jūros ir Nemuno santaka, užsukti į Mažosios Lietuvos panteoną – Bitėnų kapinaites, priglaudusias Vydūno, Martyno Jankaus ir kitų žymių asmenybių palaikus. Visus užbūrė pasakojimai apie Nemuno slėnio gamtos grožį ir čia gyvenusius žmones senuoju lietuvininkų dialektu.

Sugrįžus į Vilkyškius aplankyta įspūdinga Raganų ekspozicija. Čia, teatralizuotame viduramžių inkvizicijos teisme, kuriame buvo teisiama raganavimu apkaltinta moteris, visi išvykos dalyviai tapo veiksmo dalyviais ir žiūrovais.

Prienų r. savivaldybės Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus informacija

Komentarai

komentarai