Į Balbieriškio kapines atvestas vanduo

0
4024

Praėjusią savaitę Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotojas A. Marcinkevičius lankėsi Balbieriškio seniūnijoje dėl įgyvendinto vandentiekio įvedimo į Balbieriškio kapines projekto bei kitų klausimų.

Vandentiekio atvedimo nuo Balbieriškio miestelio iki Balbieriškio kapinių darbus už 19000 Eur atliko UAB „Nerda“. Kapinių centre įrengta viena vandens tiekimo kolonėlė. Savivaldybės vadovai pritarė seniūnijos ir bendruomenės atstovų nuomonei, kad artimųjų kapus lankančių ir prižiūrinčių žmonių patogumui reikėtų dar keleto kolonėlių. Nutarta ateityje svarstyti galimybę įrengti dar nors 2 ar 3 kolonėles.

Apsilankymo Balbieriškyje metu buvo aptarta ir atliekų tvarkymo prie kapinių problema. Pasak seniūnės S. Ražanskienės, nors žaliosioms atliekoms yra skirta vieta pačiose kapinėse, pastatyti rūšiavimo konteineriai, aikštelėje prie tvoros stovi bendrieji konteineriai, taip pat yra perspėjimo ženklai, kad į bendruosius konteinerius žaliųjų atliekų pilti negalima, kapinių lankytojai nesilaiko taisyklių, įvairias atliekas pila kur pakliuvo. Žaliąsias atliekas rūšiuojantys darbininkai randa ir žvakių, ir atliekų iš gyventojų namų rūsių, ir išmestų naminių gyvūnų gaišenų, dėl to nenoriai sutinka dirbti arba atsisako.

Pasak Savivaldybės vadovų, tam, kad Balbieriškio kapinėse būtų galimybė rūšiuoti, rūšiavimo konteinerių reikėtų ne vienoje vietoje. Ir svarbu pasirūpinti jų apsauga: kur yra galimybė – įvežti į kapinių teritoriją, o kur jos nėra – pasvarstyti apie aptvėrimą.

Dažnoje seniūnijoje reikia konteinerių įvairesnėse vietose, prie kelių įėjimų į kapinių teritoriją ir kitur. Tačiau, kaip pastebėta, prie kelio pastatyti neįmanoma, nes ten atliekas meta ne tik pravažiuojantieji, bet ir atveža iš namų – nuo buitinių atliekų iki namų ūkio daiktų, baldų.
Susitikime su Savivaldybės vadovais Balbieriškio seniūnė pabrėžė, kad didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės įrengimas Gerulių kaime (miestelio pakraštyje) pasiteisino. Nors dalis gyventojų kažkada buvo prieš, šiandien balbieriškiečiai ir aplinkiniai gyventojai tuo džiaugiasi. Vicemero teigimu, iš stambių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės išvežamas atliekų kiekis yra didelis ir dar didėja. Tai rodo, kad sprendimas buvo teisingas.

Aptartas taip pat klausimas dėl stambių gabaritų atliekų aikštelės patogesnio darbo laiko. Dabar aikštelė dirba šeštadieniais, bet bus svarstoma galimybė dirbti ir sekmadieniais.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai