Norintiems gyventi aktyviau ir sveikiau – daug nemokamų pasirinkimų

0
1797

Prienai – miestas, kuriame gera gyventi. Graži gamta, miškai, Nemunas. Daug galimybių kiekvienam rūpintis savo fizine ir dvasine sveikata. Mieste atnaujinamos visuomeninės erdvės, parkai, aktyvių bendruomenių ir Savivaldybės pastangomis įrengiami treniruokliai (prie tvenkinio Stadiono mikrorajone, viešojoje poilsio ir sporto erdvėje prie Nemuno Paprienėje, paukščių stebėjimo aikštelėje Bagrėne, Giraitiškėse ir kitur), veikia atviri stadionai, sporto ir vaikų žaidimų aikštelės, organizuojamos fizinės mankštos gyventojams, siūloma daug kitų nemokamų paslaugų, skirtų sveikos gyvensenos bei fizinio aktyvumo įpročiams ugdyti.

Nemažai nemokamų fizinio aktyvumo užsiėmimų Prienuose ir seniūnijose organizuoja Prienų r. sav. visuomenės sveikatos biuras. Atkreipiame dėmesį, kokie fizinio aktyvumo užsiėmimai ir kada vyksta Prienuose:

jogos užsiėmimai vyksta kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį 18.00 val. Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos dziudo salėje (trenerė Simona);

kalanetikos užsiėmimai – kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį 19.00 val. Prienų „Žiburio“ gimnazijos sporto salėje (trenerė Ramunė);

šiaurietiškojo ėjimo mokymai – kiekvieną antradienį 17.00 val., ketvirtadienį ir penktadienį 10.00 val. Prienų ,,Ąžuolo“ progimnazijos stadione (visuomenės sveikatos specialistė Vesta);

sveikatingumo mankštos senjorams – kiekvieną pirmadienį ir ketvirtadienį 10.00 val. Prienų kultūros ir laisvalaikio centro choreografijos salėje, II a. (visuomenės sveikatos specialistė Vesta).

Sveikatingumo mankštos Prienų gyventojams – kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį 17.15 val. Prienų lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ (trenerė Ieva). Į užsiėmimus būtina atsinešti savo kilimėlį.

Būtina išankstinė registracija tel. (8 319) 544 27 arba 8 678 79995, el. paštu prienai.vs.biuras@gmail.com

Prienų r. sav. visuomenės sveikatos biuras taip pat nemokamai vykdo sveikatos stiprinimo programas:

Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenims. Dalyvauti gali visi 40-65 metų amžiaus asmenys, esantys širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupėje, ARBA bet kokio amžiaus suaugę asmenys, pagal sveikatos būklę priskirtini rizikos grupės asmenims;

Ankstyvosios intervencijos programa. Ši Programa yra pagalbos priemonė, skirta eksperimentuojantiems ar nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas (išskyrus tabaką) jaunuoliams nuo 14-21 m. Programos tikslas – motyvuoti jauną žmogų keisti savo elgesį, paskatinti suabejoti jau turimomis žiniomis, susijusiomis su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, žala bei pasekmėmis. Jaunuoliams yra suteikiama galimybė būti išklausytiems, suprastiems, diskutuoti bendraamžių rate.

Priklausomybių konsultanto paslaugos. Į priklausomybių konsultantą galima kreiptis be gydytojo siuntimo. Kreiptis gali asmenys, kurie jaučia, kad alkoholio vartojimas tampa rizikingas, arba asmenys, kurie jau yra priklausomi nuo alkoholio. Taip pat kreiptis gali ir artimieji.

Konsultacijos teikiamos kiekvieną ketvirtadienį nuo 12.00 iki 20.00 val.
Būkite aktyvūs, gyvenkite sveikai, naudokitės siūlomomis paslaugomis NEMOKAMAI!

Prienų r. savivaldybės informacija
Prienų r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro nuotraukos

Komentarai

komentarai