Nauji metai – naujų darbų pradžia ir tradicinių pasitarimų tąsa

0
528

Sausio 20 d. vyko pirmasis šiais metais nuotolinis pasitarimas su seniūnais.

Pasitarimo metu buvo aptarti seniūnų veiklos vertinimo, prekybos vietų ir įkainių nustatymo, viešųjų pirkimų ir kiti klausimai.

Meras A. Vaicekauskas pabrėžė, kad kelių priežiūra – labai svarbi sritis, kuriai ir toliau bus skiriamas didelis dėmesys, ir ragino seniūnus atsakingai bei laiku planuoti darbus. Be valstybės skirtų pinigų, šiais metais savivaldybės biudžete suplanuota 300 000 eurų kelių priežiūrai. Meras seniūnų paprašė ypatingą dėmesį skirti ir pavojų keliantiems želdiniams, jų priežiūrai, taip pat kaupti informaciją, kiek medžių iškertama ir kiek pasodinama.

Administracijos direktorė J. Zailskienė kvietė seniūnus paraginti gyventojus pranešti apie pavojų keliančius medžius, toliau didelį dėmesį skirti apleistų statinių problemų sprendimui. Pabrėždama, kad reikia jau dabar planuoti kelių remonto darbus, administracijos vadovė prašė atsižvelgti į nenumatytus atvejus, aptarti su vadovais ir spręsti problemą kuo greičiau. Direktorė kvietė paraginti gyventojus, neturinčius tikslaus gyvenamosios vietos adreso, atvykti į seniūniją parašyti prašymą dėl adreso (su gatvės pavadinimu ir namo numeriu) suteikimo. Mat tikslaus adreso nebuvimas apsunkina siuntų pristatymo, specialiųjų tarnybų darbą.

Informuota, kad iki balandžio mėn. pradžios Savivaldybė planuoja paruošti metodikas ar aprašus, pagal kuriuos bus sudaromi kelių, šaligatvių, automobilių stovėjimo aikštelių remonto darbų prioritetiniai sąrašai. Tikimasi, kad tai padės aiškiau ir skaidriau planuoti darbus bei tinkamai jiems pasiruošti. Pranešta, kad šiais metais planuojama pirkti traktorius su padargais Balbieriškio ir Pakuonio seniūnijoms.

Mero pavaduotoja L. Jakinevičienė priminė, kad dirbančių gyventojų patogumui Jiezne ir Stakliškėse, Prienų Dvariuko mikrorajone bei į Kuprių kaimą (Veiverių sen.) buvo paleisti papildomi autobusų maršrutai.

Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė R. Baranauskienė akcentavo, kad rudeniniai kelių tvarkymo darbai nėra efektyvūs. Ne laiku atlikti darbai sukelia problemų žiemą, kai keliai tampa duobėti arba sunkiai išvažiuojami. Buvo aptartas Prienų rajono savivaldybės kelių (gatvių) rekonstrukcijos ar remonto trejų metų prioritetinis objektų sąrašas. Paminėta, kad 2022-2024 metų sąrašas Tarybos bus tvirtinamas vasario mėnesį. Bus tikslinamas Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų naudojimo ir skirstymo tvarkos aprašas. Apraše bus numatyti kriterijai, kuriais privalės vadovautis seniūnai ir seniūnaičiai išplėstinėse seniūnaičių sueigose vertindami kiekvieną kelią.

Socialinės paramos skyriaus vedėja S. Mekionienė informavo, kad nuo šių metų maisto dalijimo nepasiturintiems gyventojams funkcija perduota Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centrui, ir paragino seniūnus, kaip ir anksčiau, bendradarbiauti teikiant gyventojams šias paslaugas.

Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė I. Ramanauskienė supažindino su Vyriausybės nustatytais pakeitimais dėl medžių ir kitų želdinių priežiūros.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai